ALI UHONOROWANY PODCZAS UROCZYSTOŚCI W LOUISVILLE

Przyjaciele, dygnitarze i gwiazdy uhonorowały w czwartek Muhammada Alego w jego rodzinnym Louisville. W dniu, w którym minęło czterdzieści lat od słynnej walki "Thrilla in Manila", Ali otrzymał od magazynu Sports Illustrated nagrodę Sportsman Legacy Award, przyznawaną byłym sportowcom, których wpływ wykracza poza sport.

73-letni Ali, od dekad zmagający się z chorobą Parkinsona, zasiadł przy stoliku wraz ze swoją małżonką Lonnie. Nic nie mówił, ale szeroko się uśmiechnął, kiedy obok niego zasiadł Shaquille O'Neal. Wśród gości na sali był też m.in. George Foreman. - To największy człowiek, jakiego spotkałem w swoim życiu. Serce zawsze mi mocniej bije, kiedy go widzę - powiedział "Big" George.

Inny wybitny zawodnik i rywal Alego, Larry Holmes, dla którego "Największy" zawsze był idolem, stwierdził: - Mam nadzieję, że spotkamy się za rok. I jeszcze rok później.

W tym tygodniu Ali otrzymał też medal im. W.E.B. Du Boisa, słynnego działacza przeciwko dyskryminacji rasowej. Wśród innych wyróżnionych znaleźli się m.in. raper Nas i artystka Carrie Mae Weems. Ali i jego żona nie mogli osobiście się stawić na uroczystości w Cambridge, ale przesłali zgromadzonym wiadomość wideo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 02-10-2015 11:47:03 
Człowiek, który zmienił sport. Ikona, wspaniały sportowiec.
 Autor komentarza: yaro1411
Data: 02-10-2015 11:55:24 
Smutne to co napisze, świetny człowiek, obecnie warzywo :/
 Autor komentarza: royler
Data: 02-10-2015 12:23:37 
"Nie potrzebuję litości, jestem mistrzem"

Ali
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.