Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-23

 TOMASZ ADAMEK: CZUJĘ, ŻE FORMA ROŚNIE

Już tylko pięć tygodni pozostało do walki Tomasza Adamka (49-4, 29 KO) z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO). Odwiedziliśmy "Górala" na jego obozie w Osadzie Śnieżka w Łomnicy, gdzie mieliśmy okazję długo porozmawiać z mistrzem świata dwóch kategorii. Teraz prezentujemy Wam ten wywiad. Zapraszamy!


JONES JR NA GALI HRIUNOWA NA KRYMIE, CHCE ROSYJSKIE OBYWATELSTWO

Informowaliśmy Was już o wizycie legendy boksu Roya Jonesa Juniora (62-8, 45 KO) na Krymie, gdzie punktem kulminacyjnym dla niego było spotkanie z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem. Amerykanin zadeklarował nawet, że chciałby dostać... rosyjskie obywatelstwo, przez co mocno oberwał słownie od wielu kibiców na całym świecie. Dziś Władimir Hriunow, który blisko współpracuje obecnie z Jonesem Jr zorganizował tam galę boksu zawodowego. Nie zabrakło na niej 46-letniego pięściarza.


CZUDINOW WYGRYWA W POWROCIE

Były tymczasowy mistrz świata WBA wagi średniej Dmitrij Czudinow (15-1-2, 9 KO) pokonał po ośmiu rundach znanego polskim kibicom Gearda Ajetovicia (26-13-1, 12 KO), udanie powracając po przegranej z rąk Chrisa Eubanka Juniora z lutego tego roku.


LUCIAN BUTE CZEKA NA MISTRZOWSKĄ SZANSĘ

Lucian Bute (32-2, 25 KO) dzięki efektownej wygranej nad Andreą Di Luisą w czwartej rundzie odzyskał pewność siebie. To była jego pierwsza czasówka od 2011 roku, a przecież swego czasu rywale drżeli przed jego lewym sierpem i lewym hakiem. Rumun mieszkający na stałe w Kanadzie ma nadzieję, że już wkrótce odzyska mistrzostwo świata, utracone na rzecz Carla Frocha ponad trzy lata temu.
KLICZKO-FURY: SPRZEDANO JUŻ 40 TYSIĘCY BILETÓW!

Tego można chyba było się spodziewać. Już teraz, na ponad dwa miesiące przed walką Władimira Kliczki (64-3, 53 KO) z Tysonem Fury (24-0, 18 KO) w Dusseldorfie, rozeszło się aż 40 tysięcy biletów! Do kompletu zostało jeszcze piętnaście, ale wydaje się to być jedynie formalnością. Ktoś jeszcze powie, że boks umiera?


ABRAHAM-STURM: 'TERAZ ALBO NIGDY'

- To musi stać się w tym roku, bo inaczej nie dojdzie w ogóle do skutku - mówi sławny niemiecki promotor Wilfried Sauerland, który od trzydziestu pięciu lat organizuje gale na całym świecie. Jednym z niespełnionych marzeń założyciela grupy Sauerland Event pozostaje potyczka Arthura Abrahama (43-4, 29 KO) z Felixem Sturmem (39-5-3, 18 KO).DENIS LEBIEDIEW WCIĄŻ CHĘTNY NA REWANŻ Z HUCKIEM

Już blisko pięć lat minęło od kontrowersyjnej zdaniem niektórych porażki punktowej Denisa Lebiediewa (27-2, 20 KO) z Marco Huckiem (38-3-1, 26 KO). Rosjaninowi bardzo zależało na rewanżu, lecz do tej pory Niemiec piastujący pas federacji WBO stawiał zbyt wygórowane żądania. Teraz, po porażce z Krzyśkiem Głowackim (25-0, 16 KO) i utracie tytułu, być może da się namówić Rosjanom na drugą potyczkę.GŁOWACKI CHĘTNY NA KUDRIASZOWA, TRENER ŁAPIN TROCHĘ MNIEJ

W ostatnich godzinach pojawiły się informacje o pomyśle rosyjskiego milionera Andrieja Riabińskiego zorganizowania walki Dimitrija Kudriaszowa (18-0, 18 KO) z naszym nowym mistrzem świata federacji WBO kategorii cruiser, Krzysztofem Głowackim (25-0, 16 KO). Jak się okazuje, sam "Główka" chętnie spotkałby się z rosyjskim niszczycielem, choć inaczej sprawę widzi jego trener, Fiodor Łapin.


ADAMEK-SALETA: PIERWSZE SPARINGI PRZEMKA (WIDEO)

Tomasz Adamek (49-4, 29 KO) sparingi rozpocznie dopiero dzisiaj. Przemysław Saleta (44-7, 22 KO) już od jakiegoś czasu prowadził luźne sparingi zadaniowe. Oto jeden z nich - jeszcze w Warszawie. Panowie szykują szczyt formy na 26 września, bo właśnie wtedy w łódzkiej Atlas Arenie spotkają się oko w oko w walce wieczoru gali Polsat Boxing Night.