ABRAHAM-STURM: 'TERAZ ALBO NIGDY'

- To musi stać się w tym roku, bo inaczej nie dojdzie w ogóle do skutku - mówi sławny niemiecki promotor Wilfried Sauerland, który od trzydziestu pięciu lat organizuje gale na całym świecie. Jednym z niespełnionych marzeń założyciela grupy Sauerland Event pozostaje potyczka Arthura Abrahama (43-4, 29 KO) z Felixem Sturmem (39-5-3, 18 KO).

W czasach boksu olimpijskiego, kiedy obaj startowali jeszcze w Bundeslidze, Felix trzykrotnie wypunktował Ormianina. Ten potem dostał paszport niemiecki, zrobił ogromne postępy i bardzo chciał się zrewanżować za tamte porażki. Przez lata jednak nie udawało się doprowadzić do ich konfrontacji. Sturm startował na antenie stacji ZDF, teraz Sat 1, zaś Abraham na ARD. Teraz obaj biją się dla Sat 1, Sturm promuje sam siebie, więc takich przeszkód jak wcześniej już nie ma.

- Jeżeli nie spotkają się w tym roku, to później Abraham będzie miał już inne plany oraz obowiązkową obronę na głowie. Tak naprawdę już teraz jest trochę późno na ich walkę, ale jeszcze nie za późno - powiedział Sauerland.

- Teraz albo nigdy - wtrącił Abraham, aktualny mistrz świata kategorii super średniej według federacji WBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 23-08-2015 17:24:56 
Szkoda że Sturm już trochę po przejściach, ale chętnie zasiadę przed odbiornikiem telewizyjnym aby obejrzeć potyczkę w/w panów.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 24-08-2015 08:26:56 
Sturm według mnie wygrał ze Stieglitzem, więc to On powinien byc mandatory dla Abrahama..Szkoda że przegrał z Czudinowem,bo miałby półpasiec WBA i Niemcy zrobiliby z tego wielka unifikację..
Jes;l nawet do walki dojdzie, będę za Felixem. Parę lat temu byłby dla mnie faworytem, jednak wydaje mi sie, że teraz Abraham może go znokautować..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.