Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-13

 


GŁOWACKI-HUCK: KRZYSIEK NA TARCZY FIODORA ŁAPINA

Wiemy już, że Krzysztof Głowacki (24-0, 15 KO) oraz Marco Huck (38-2-1, 26 KO) bez problemu uzyskali wymagany limit kategorii cruiser przed jutrzejszą walką o tytuł mistrza świata federacji WBO. Teraz dla podgrzania atmosfery prezentujemy Wam króciutki fragment tarczy "Główki" z trenerem Fiodorem Łapinem.
TOMASZ JABŁOŃSKI: PLAN MINIMUM ZREALIZOWAŁEM

Tomasz Jabłoński (-75kg) jako pierwszy przełamał klątwę polskich pięściarzy i to on dał nam pierwszy medal Mistrzostw Europy od siedmiu lat. Ale ten ambitny chłopak ma dużo większe ambicje i spróbuje powalczyć o znacznie więcej. Posłuchajcie co powiedział nam tuż po zejściu z ringu.WIDEO: JAKUBOWSKI vs FRESS (-91kg)

Igor Jakubowski (-91kg) rok temu w Bułgarii zdobył złoto w Mistrzostwach Unii Europejskiej. Teraz znów bije się w tym kraju i dzięki wczorajszemu zwycięstwu nad Romanem Fressem z Niemiec zapewnił sobie przynajmniej brąz na Mistrzostwach Europy. Obejrzyjcie teraz ten zacięty pojedynek wagi ciężkiej.
WACH-REKOWSKI: SPOTKANIE OKO W OKO (WIDEO)

To już nie pierwszy raz gdy Mariusz Wach (31-1, 17 KO) i Marcin Rekowski (16-1, 13 KO) stoją naprzeciw siebie. Mają już przecież za sobą setki przesparowanych rund. Ale 26 września założą "dziesiątki" i będą bić się jeszcze mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. Przed walką i zapewne po niej panowie pozostają jednak przyjaciółmi, więc dziś na spotkaniu face-2-face było grzecznie i miło. Zobaczcie zresztą sami.
SUKCESY NA ME - PROCENTUJĄ STARTY W WSB

Tomasz Jabłoński (75 kg) oraz Igor Jakubowski (91 kg) piszą na naszych oczach kolejną wspaniałą kartę w historii polskiego boksu olimpijskiego. Długo musieliśmy czekać na sukcesy naszych pięściarzy, ale dwa medale trwających właśnie w bułgarskim Samokowie Mistrzostw Europy dla każdego uważnego kibica nie są wbrew pozorom niespodzianką.


GŁOWACKI LŻEJSZY OD HUCKA

Krzysztof Głowacki (24-0, 15 KO) oraz Marco Huck (38-2-1, 26 KO) zostali oficjalnie zważeni na oficjalnej ceremonii przed pojedynkiem o mistrzostwo świata WBO wagi junior ciężkiej, który odbędzie się podczas jutrzejszej gali w Prudential Centrer w Newark. Na karcie walk znajdują się również nazwiska Artura Szpilki (19-1, 14 KO), Macieja Sulęckiego (20-0, 5 KO) oraz Kamila Łaszczyka (20-0, 8 KO).


MARIUSZ WACH: JEŚLI POWIETKIN NA TAK, TO REKOWSKI NA NIE

- Kurcze, chciałbym zarówno zaboksować na gali PBN, jak i pojechać przynajmniej na tydzień do Kliczki na sparingi, a potem na walkę do Rosji - mówił kilkanaście godzin temu Mariusz Wach (31-1, 17 KO). Dziś ogłoszono, że 26 września podczas wieczoru Polsat Boxing Night skrzyżuje rękawice z Marcinem Rekowskim (16-1, 13 KO). Ale jak się okazuje, do tej potyczki może nie dojść.


WIDEO: TRYC vs BUATSI (-81kg)

Mateusz Tryc (-81kg) podobnie jak przed dwoma laty na ćwierćfinale zakończył swój udział w Mistrzostwach Europy. Sposób na naszego "półciężkiego" znalazł Joshua Buatsi z Wielkiej Brytanii. Zapraszamy Was teraz do obejrzenia ich potyczki o medal.


AKTYWNOŚĆ KLUCZEM DO FINAŁU DLA JABŁOŃSKIEGO?

Po wielkim sukcesie Tomasza Jabłońskiego (-75kg) i awansie do strefy medalowej Mistrzostw Europy (potem sukces powtórzył Igor Jakubowski) przyszedł czas na analizę walki "Pantery", a ekspertem w tej dziedzinie jest klubowy trener naszego kapitana, Marek Chrobak. W trzyrundowej konfrontacji z Holendrem Maxem van der Pasem nasz "średni" zadał blisko 300 ciosów.


IGOR JAKUBOWSKI: TERAZ MOTYWACJA JEST JESZCZE WIĘKSZA

Igor Jakubowski (-91kg) rok temu w Bułgarii zdobył złoto w Mistrzostwach Unii Europejskiej. Teraz znów bije się w tym kraju i dzięki wczorajszemu zwycięstwu nad Romanem Fressem z Niemiec zapewnił sobie przynajmniej brąz na Mistrzostwach Europy. Posłuchajcie co powiedział nam zaraz po zakończeniu walki ćwierćfinałowej.


GALA W NEWARK: FOTORELACJA Z CEREMONII WAŻENIA

Artur Szpilka (19-1, 14 KO), Kamil Łaszczyk (20-0, 8 KO), Maciej Sulęcki (20-0, 5 KO) i oczywiście Krzysztof Głowacki (24-0, 15 KO) - czwórka naszych została już zważona przed jutrzejszą galą w Newark, podobnie jak główni bohaterowie - Cunningham i Tarver. Prezentujemy Wam teraz fotorelację z ceremonii ważenia.DROZD-USYK? RIABIŃSKI ZAINTERESOWANY

Szef grupy Mir Boksa Andriej Riabiński poinformował, że jest zainteresowany zorganizowaniem walki pomiędzy mistrzem WBC w wadze junior ciężkiej, Rosjaninem Grigorijem Drozdem (40-1, 28 KO) a pochodzącym z Ukrainy mistrzem olimpijskim Ołeksandrem Usykiem (7-0, 7 KO). Obawia się jednak, że przeszkodą okażą się kwestie pozasportowe.


POLSAT BOXING NIGHT: STARCIE JESIENI

To będzie najgorętsze bokserskie starcie tej jesieni w Polsce. 26 września podczas Polsat Boxing Night, w łódzkiej Atlas Arenie w walce wieczoru zmierzą się dwie gwiazdy polskiego boksu: były mistrz świata w wadze junior ciężkiej i półciężkiej, medalista mistrzostw Europy Tomasz Góral Adamek oraz były mistrz Polski i Europy w wadze ciężkiej Przemysław Saleta. Galę na żywo z Łodzi będą mogli zobaczyć w systemie pay-per-view abonenci Cyfrowego Polsatu i użytkownicy największej polskiej telewizji internetowej IPLA.


GARGULA ZWIĄZAŁ SIĘ Z TYMEX BOXING PROMOTIONS

Tomasz Gargula (16-0-1, 5 KO) w marcu wyszedł z więzienia po długiej odsiadce. Postanowił nie marnować więcej czasu i spróbować wskrzesić karierę. Póki co idzie mu dobrze - jeżeli wykona plan i wygra w Międzyzdrojach, 26 września podczas Polsat Boxing Night w Łodzi stoczy pojedynek z Maciejem Miszkiniem (17-3, 4 KO).


KRZYSZTOF GŁOWACKI: TREMA MNIE NIE ZŁAPIE

Dziś było dużo o ME oraz gali PBN, ale przecież za około 35 godzin na ringu w Newark Krzysztof Głowacki (24-0, 15 KO) zaatakuje Marco Hucka (38-2-1, 26 KO) i należący do niego od lat tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii cruiser. "Główka" zapewnia, że nie zje go trema.IZU UGONOH ZDRADZA PLANY NA NAJBLIŻSZY OKRES

Na konferencji prasowej przed galą Polsat Boxing Night: Adamek - Saleta jednym z gości był Izuagbe Ugonoh (13-0, 10 KO), o którym ostatnio znów zrobiło się głośno za sprawą efektownego nokautu na gali w Nowej Zelandii. Po ośmiomiesięcznej przerwie czarnoskóry Polak odwiedził ojczyznę i odpoczywa w gronie najbliższych. - Za 11 dni wylatuję do Las Vegas - zdradził nam Izu.