Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-10

 


ADAMEK I SALETA W DOBRYCH NASTROJACH PODCZAS PRZYGOTOWAŃ

- Nie chciałbym być pamiętany przez kibiców właśnie z ostatniej walki. Oni pamiętają mnie jako wojownika. Tak zaczynałem te wielkie pojedynki i tak chcę zakończyć. Jak zakończyć, to właśnie jako wojownik. Nie jako zawodnik, który nie zadaje ciosów. Fani nie chcę oglądać takich pięściarzy - mówi na siedem tygodni przed starciem z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO) były mistrz świata dwóch kategorii, Tomasz Adamek (49-4, 29 KO).NIGEL BENN: CARL FROCH DOBRZE ZROBIŁ

Nigel Benn, wielki mistrz wagi super średniej sprzed lat uważa, że decyzja Carla Frocha (33-2, 24 KO) o przejściu na sportową emeryturę była jak najbardziej słuszna. W kuluarach sporo mówiło się już o spotkaniu "Kobry" z Giennadijem Gołowkinem (33-0, 30 KO).


TOMASZ JABŁOŃSKI I JEGO OSTATNI TRENING PRZED DRUGĄ WALKĄ ME 2015

Tomasz Jabłoński (-75kg) ma już na koncie jedno zwycięstwo na Mistrzostwach Europy Seniorów 2015. Po odprawieniu Dmytro Tretyaka z Finlandii, dziś przyjdzie mu się zmierzyć z Leonem Chartoi ze Szwecji. Wczoraj późnym wieczorem zarejestrowaliśmy dla Was ostatni trening naszego najlepszego "średniego". Obejrzyjcie go w ramach rozgrzewki przed pojedynkiem.


HAGLER: BILANS MARCIANO LEPSZY NIŻ FLOYDA

Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO) jest już tylko o jedną walkę od osiągnięcia Rocky'ego Marciano - który pozostał niepokonany przez całą swoją karierę, zwyciężając w niej 49 pojedynków - ale nawet jeżeli je wyrówna i pobije, i tak nie będzie wypadać korzystnie na tle słynnego mistrza wagi ciężkiej - uważa inna legenda pięściarstwa, Marvin Hagler.W CZWARTEK KONFERENCJA ADAMEK - SALETA

W czwartek o godzinie 13 w Hotelu Mariott odbędzie się pierwsza konferencja prasowa anonsująca czwartą edycję Polsat Boxing Night, która odbędzie się 26 września w Łodzi. Na spotkaniu pojawią się bohaterowie pojedynku wieczoru gali, czyli Tomasz Adamek (49-4, 29 KO) oraz Przemysław Saleta (44-7, 22 KO).


LENNOX LEWIS DO MAYWEATHERA: TO JA JESTEM TBE

Przy okazji ceremonii spotkania zawodników wcielonych do Galerii Sław Stanu Nevada na podium stanął Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO), który odebrał nagrodę "Zawodnika Roku". Przy tej okazji znów kilka razy nazwał sam siebie TBE, czyli The Best Ever. Za moment przy mikrofonie stał już Lennox Lewis (41-2-1, 32 KO). I miał trochę inne zdanie na ten temat.WIDEO: JABŁOŃSKI vs CHARTOI

Tomasz Jabłoński (-75kg) po twardej walce odprawił Leona Chartoi ze Szwecji i awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w Samokowie! Teraz prezentujemy Wam nagranie z tego pojedynku. Obejrzyjcie koniecznie! To już druga wygrana Tomka na tej imprezie. Trzecia zagwarantuje mu medal.


WIDEO: IGOR JAKUBOWSKI W GAZIE PRZED PIERWSZĄ WALKĄ ME SENIORÓW

Dziś Igora Jakubowskiego (-91kg) czeka walka o ćwierćfinał Mistrzostw Europy Seniorów 2015. Mistrz Polski oraz Unii Europejskiej w wadze ciężkiej w pierwszej rundzie miał wolny los. Za kilka godzin skrzyżuje rękawice z Christianem Demajem, wielokrotnym mistrzem Albanii. Wczoraj wieczorem nasza ekipa nagrała trening pięściarza z Konina. Jak prezentuje się nasza nadzieja medalowa na tej imprezie? Oceńcie sami - rozgrzewka oraz tarcza z Ludwikiem Buczyńskim, drugim trenerem polskiej reprezentacji.


EWA PIĄTKOWSKA: JESTEM BARDZO ZADOWOLONA

- Jestem właśnie po treningu na Torwarze. Współpraca z moim nowym duetem szkoleniowym, czyli Andrzejem Gmitrukiem i Pawłem Kłakiem, układa się świetnie - twierdzi Ewa Piątkowska (7-0, 4 KO), która pod koniec września podczas kolejnej edycji PBN w Łodzi zmierzy się z niegdyś dobrą koleżanką, dziś rywalką, Ewą Brodnicką (8-0, 2 KO).TOMASZ JABŁOŃSKI: RYWAL MNIE TROCHĘ ZASKOCZYŁ

- Trzeba było się namordować. Jakoś ciężko mi się boksowało, ale cieszę się, że udało mi się przełamać rywala - powiedział nam tuż po zejściu z ringu Tomasz Jabłoński (-75kg), który pokonując dziś reprezentanta Szwecji, a wcześniej Finlandii, zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Europy Seniorów 2015 w wadze średniej. Teraz czeka na niego mocny Holender, zwycięzca turnieju w Halle. Posłuchajcie rozmowy z Tomkiem zaraz po wygranej potyczce z Leonem Chartoi.

OD 8 DO 10 TYGODNI PRZERWY SERGIO MORY

Zerwane więzadło i złamanie awulsyjne - taką diagnozę usłyszał w czwartek Sergio Mora (28-4, 2 KO), który doznał kontuzji 1 sierpnia w walce o regularny pas WBA w wadze średniej z Danielem Jacobsem (30-1, 27 KO). Pięściarza z Kalifornii czeka teraz od 8 do 10 tygodni przerwy.ZMARŁ EDWARD KUROWSKI

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 7 sierpnia w Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie pod Warszawą, po długiej chorobie nowotworowej zmarł Edward Kurowski, prozaik o wielkich zasługach dla polskiego boksu. Miał 87 lat.


ME SENIORÓW: DZIŚ WALCZĄ JAKUBOWSKI I JABŁOŃSKI (WIDEO)!

Co nas czeka dziś na Mistrzostwach Europy Seniorów? Przed wylotem do Bułgarii naszych pięściarzy nie ukrywaliśmy, że najbardziej liczymy na wagę średnią i ciężką. I właśnie Tomasz Jabłoński (-75kg) z Igorem Jakubowskim (-91kg) dziś wyjdą do ringu. W rozwinięciu przedstawiamy Wam zestawienie pojedynków oraz przypominamy walki naszych bohaterów zarejestrowane wcześniej.