Archiwum wiadomości z dnia: 2015-05-26

 PÓŁ WIEKU OD WIDMOWEGO CIOSU ALEGO

50 lat temu doszło do jednej z najbardziej kontrowersyjnych walk w historii zawodowego boksu. 25 maja 1965 roku w mogącej pomieścić zaledwie około 4 tysiące widzów hali św. Dominika w Lewiston, w amerykańskim stanie Maine Cassius Clay, który niedawno zmienił imię na Muhammad Ali stanął do pierwszej obrony tytułu mistrza świata wszechwag wywalczonego ponad rok wcześniej.
FLOYD SR: KHAN TO KŁAMCA, MOŻEMY SPOTKAĆ SIĘ W SĄDZIE

Amir Khan (30-3, 19 KO) stwierdził na łamach brytyjskich mediów, że ojciec i trener Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO) namaścił go kiedyś na tego, który jako pierwszy pokona najlepszego pięściarza bieżącego stulecia. Mayweather Sr szybko odpowiedział, stanowczo zaprzeczając, jakoby kiedykolwiek odbył podobną konwersację z zawodnikiem z Boltonu.
KOWALIOW Z UZNANIEM O SILE CIOSU GOŁOWKINA

Krąży plotka o rzekomym sparingu pomiędzy dwoma niszczycielami - Giennadijem Gołowkinem (33-0, 3 KO) z wagi średniej oraz Siergiejem Kowaliowem (27-0-1, 24 KO) z półciężkiej. Plotki głoszą, że to większy Rosjanin zrezygnował z większej ilości rund, ale jak to bywa przy takich informacjach, nie zawsze są one sprawdzone. Zunifikowany champion trzech kategorii dywizji półciężkiej przyznaje jednak, że uderzenia Kazacha robią wrażenie.