FROCH: JOSHUA POTRAFI PRZYJĄĆ CIOS. TO PRZYSZŁY MISTRZ

Redakcja, Sky Sports

2015-05-26

Wiadomo, że Anthony Joshua (12-0, 12 KO) mocno bije, ale czy sam potrafi przyjąć mocny cios? Starszy rodak kreowanego na nową gwiazdę wagi ciężkiej zawodnika Carl Froch (33-2, 24 KO) twierdzi, że zna odpowiedź na to pytanie i jest ona jak najbardziej pozytywna.

25-letni Brytyjczyk wróci między liny już w sobotę na gali w Londynie, gdzie zmierzy się z Kevinem Johnsonem (29-6-1, 14 KO). Amerykanin wniesie do ringu dużą rutynę i w powszechnej opinii ma stanowić pierwszy poważny test dla Joshuy. - Tak, Johnson będzie sprawdzianem Nie ma wprawdzie nokautującego uderzenia, ale w wadze ciężkiej każdy może znokautować. Widziałem jednak na sparingach, że AJ potrafi przyjąć mocne uderzenia. Naprawdę mocne - mówi Froch.

Zdaniem "Kobry" wynik w sobotniej walce może być tylko jeden. - Johnson to duży i silny zawodnik, ma duże doświadczenie i będzie wiedział, jak dokuczyć Anthony'emu, da mu pewnie kilka powodów do myślenia. Nie sądzę jednak, aby miał papiery na sprawienie niespodzianki. Wiem, że AJ będzie chciał trochę poboksować. Myślę, że zdominuje rywala, pytanie tylko, czy zdoła go znokautować - stwierdził.

Odpowiedź na nie poznamy już w sobotę. Później przyjdą kolejne testy, aż w końcu utalentowany Brytyjczyk przystąpi do walki o mistrzostwo świata. Ta, przekonuje Froch, to tylko kwestia czasu. - Wiem, że on ma dopiero dwanaście walk na koncie, a przed sobą starcie z Johnsonem, ale mimo wszystko nie sposób mówić, że Joshua nie będzie czempionem. Mistrzostwo świata jest mu pisane - zapewnił.

Transmisję z gali z udziałem Joshuy i Johnsona, której głównym wydarzeniem będzie konfrontacja Brook-Gavin, przeprowadzi Polsat Sport. Początek w sobotę o 19:00.