FLOYD SR: KHAN TO KŁAMCA, MOŻEMY SPOTKAĆ SIĘ W SĄDZIE

Redakcja, fighthype.com

2015-05-26

Amir Khan (30-3, 19 KO) stwierdził na łamach brytyjskich mediów, że ojciec i trener Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO) namaścił go kiedyś na tego, który jako pierwszy pokona najlepszego pięściarza bieżącego stulecia. Mayweather Sr szybko odpowiedział, stanowczo zaprzeczając, jakoby kiedykolwiek odbył podobną konwersację z zawodnikiem z Boltonu.

- Kiedyś miałem z nim trening i powiedział wtedy: "to ty będziesz facetem, który pokona mojego syna" - mówi Khan, który od dłuższego czasu domaga się walki z niepokonanym Amerykaninem. - Teraz senior zmienił zdanie i gada, że nie będą dla Floyda żadną konkurencją. Wmawiają sobie, że walka ze mną byłaby łatwa, ale w głębi duszy wiedzą, że to byłby najtrudniejszy pojedynek w karierze Mayweathera.

Najsłynniejszy ojciec bokserskiego świata dziwi się słowom 28-latka. - On jest kłamcą, a to największe kłamstwo na świecie. Spotkałem się z nim w Las Vegas w 2006 roku. Dał mi podpisaną książkę o swoich życiu, o igrzyskach olimpijskich. Chciał, żebym go trenował, ale nigdy do tego nie doszło. Nigdy z nim nie pracowałem. Skończyło się na tym, że trenował go Freddie The Joke Coach Roach. Nigdy nie powiedziałem, że pokonałby mojego syna, tak samo jak nigdy nie powiedziałem, że jakikolwiek żyjący człowiek mógłby to uczynić. Khan ma szklaną szczękę. Nie jest dostatecznie dobry, chce po prostu załapać się na wielką wypłatę. Jeżeli nadal będzie kłamać, spotkamy się w sądzie - odpowiedział szkoleniowiec.

Khan kolejną walkę stoczy już w nocy z piątku na sobotę na Brooklynie, gdzie jego rywalem będzie Chris Algieri (20-1, 8 KO). Spekuluje się, że Brytyjczyk może być ostatnim w karierze przeciwnikiem Mayweathera, który zapowiedział, że po planowanej na 12 września walce zawiesi rękawice na kołku.