Archiwum wiadomości z dnia: 2015-04-07

 
ARTUR SZPILKA CHCIAŁBY WKRÓTCE WALKI Z ARREOLĄ

Za niewiele ponad dwa tygodnie Artur Szpilka (17-1, 12 KO) zadebiutuje na ringu w UIC Pavilion w Chicago z Ronnie Shieldsem w narożniku i po raz pierwszy zaboksuje od czasu podpisania menadżerskiego kontraktu z potężnym Alem Haymonem. Pięściarz z Wieliczki bardzo liczy na przyspieszenie swojej kariery i duże walki już w najbliższych miesiącach.


KUDRIASZOW: WŁODARCZYK NIE WYGRAŁ PIERWSZEJ WALKI Z PALACIOSEM

Kreowany na nową gwiazdę kategorii junior ciężkiej Dmitrij Kudriaszow (16-0, 16 KO) w najbliższy piątek zmierzy się w Moskwie z Francisco Palaciosem (23-2, 14 KO). Przygotowując się do tego pojedynku, Rosjanin analizował walki Portorykańczyka z Krzysztofem Włodarczykiem (49-3-1, 35 KO) i twierdzi, że podczas pierwszej wizyty w Polsce "Czarodziej" został skrzywdzony.GLEN TAPIA NIE ZWALNIA TEMPA

Po efektownym odprawieniu Daniela Dawsona, popularny wśród kibiców z racji swojego agresywnego stylu Glen Tapia (23-1, 15 KO) kolejny pojedynek stoczy 8 maja w dobrze znanej polskim kibicom hali Prudential Center w Newark.ROACH: JESTEM PEWNY JAK PRZED DE LA HOYĄ, MANNY GO ZNOKAUTUJE

Obaj mają już swoje lata, ale trener Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO) nie ma wątpliwości, że Filipińczyk starzeje się lepiej niż Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO). Amerykanin, przekonuje, traci swoje atuty, podczas gdy "Pacman" jest jak wino i z roku na rok staje się coraz lepszy. Dlatego wierzy, że dzisiaj Pacquiao ma większe szanse na zwycięstwo niż pięć lat temu, kiedy po raz pierwszy próbowano doprowadzić do wielkiej walki.


MOSLEY: NA 70% WRÓCĘ NA RING

Tak jak wielu mistrzów przed nim, Shane Mosley (47-9-1, 39 KO) nie może wysiedzieć na bokserskiej emeryturze. 43-latek chce wrócić na ring i spróbować nawiązać do wyczynów swojego dobrego znajomego Bernarda Hopkinsa, który był mistrzem świata w wieku 49 lat.


LEBIEDIEW vs KALENGA: WIDEO ZE SPOTKANIA TWARZĄ W TWARZ

Już w najbliższy piątek na ringu w Moskwie Denis Lebiediew (26-2, 20 KO) przystąpi do obrony tytułu mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBA z championem tej organizacji w wersji tymczasowej, Youri Kayembre Kalengą (21-1, 14 KO). Co ciekawe Rosjanin w ostatnim występie znokautował Pawła Kołodzieja w drugiej rundzie, natomiast Francuz pas zdobył w czerwcu ubiegłego roku, pokonując niejednogłośną decyzją sędziów Mateusza Masternaka. A jest i trzeci polski wątek w tej walce, bo jeśli zwycięży Lebiediew, we wrześniu ma skrzyżować rękawice z Łukaszem Janikiem. Wczoraj Lebiediew i Kalenga spotkali się twarzą w twarz i popatrzyli sobie głęboko w oczy. Zobaczcie jak to wyglądało.
JANIK LICZY NA LEBIEDIEWA, MAJĄC NA HORYZONCIE WRZEŚNIOWĄ WALKĘ

Łukasz Janik (28-2, 15 KO) już teraz miał bić się o mistrzostwo świata federacji WBA kategorii cruiser z Denisem Lebiediewem (26-2, 20 KO). Rosjanin został jednak zmuszony przez władze organizacji do potyczki z obowiązkowym pretendentem, a zarazem championem w wersji tymczasowej, Yourim Kalengą (21-1, 14 KO). Na szczęście dla pięściarza z Jeleniej Góry to może być tylko krótkie odroczenie.


HBO GREATEST HITS: MANNY PACQUIAO

Z wielu godzin emocji, jakich Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) dostarczył na przestrzeni lat kibicom boksu na całym świecie, telewizja HBO wybrała niespełna 10 minut podsumowujących niesamowitą karierę Filipińczyka w Stanach Zjednoczonych. Niebywałe nokauty, porażająca szybkość i waleczność uczyniły "Pacmana" jednym z największych zawodników w historii. Ostateczny test już za 25 dni. Mayweather-Pacquiao, 2 maja, Las Vegas.


KURS INSTRUKTORA W BOKSIE

Akademia Trenerów i Instruktorów Sportu uprzejmie informuje, iż organizuje szkolenie na stopień instruktora sportu w boksie. Zajęcia rozpoczynają się dn. 17 kwietnia w obiekcie przy ul. Górczewskiej 253 B w Akademii Lwa, godz. 14:00.