BOKS WRACA DO RADIA, HAYMON POWIĘKSZA IMPERIUM

Al Haymon stawia w promocji boksu na nowe media, ale nie zapomina też o tradycyjnych. Jego pokazywane przez największe amerykańskie telewizje gale Premier Boxing Champions od soboty będzie można śledzić również w radiu satelitarnym SiriusXM.

W ostatnich dziesięcioleciach radio, niegdyś główne medium relacjonujące pięściarskie pojedynki, przestało towarzyszyć wydarzeniom ze świata szermierki na pięści. Teraz to się zmieni. Najpotężniejszy człowiek boksu chce docierać do odbiorców wszelkimi możliwymi kanałami, licząc na to, że dzięki odpowiedniej promocji boks znowu stanie się sportem, o którym będzie mówić cała sportowa Ameryka.

Zobacz też: HAYMON SZYKUJE PASY PBC

Powrót do radiowej chwały ma nastąpić na falach SiriusXM. Płatne radio, z którym współpracuje m.in. samozwańczy król wszystkich mediów Howard Stern, ma ponad 25 milionów abonentów. Każdy z nich wkrótce będzie mógł słuchać, co się dzieje między linami - pierwsza relacja na żywo już w nocy z soboty na niedzielę, kiedy na gali PBC na Brooklynie zmierzą się Danny Garcia (29-0, 17 KO) i Lamont Peterson (33-2-1, 17 KO). W roli radiowego komentatora wystąpi Randy Gordon, były szef Komisji Sportowej Stanu Nowy Jork, a także były redaktor naczelny magazynu "The Ring", ekspercki głos będzie zaś należał do byłego pięściarza wagi ciężkiej Gerry'ego Cooneya.

- W historii boksu było mnóstwo wspaniałych momentów, których kibice doświadczali za pośrednictwem radia. Przywrócimy te doświadczenia na SiriusXM, dostarczając emocje fanom w samochodach, domach i przy telefonach - powiedział Steve Cohen, starszy wiceprezydent ds. ramówki sportowej w SiriusXM.

W sumie w tym roku radio zamierza przeprowadzić ponad dziesięć relacji na żywo z bokserskich gal.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 07-04-2015 13:03:47 
Mam nadzieję, ze boks wróci do popularności jaką się cieszył w latach 80-tych. Wtedy bokserzy byli gwiazdami globalnymi, o których mówił każdy. Oni byli na topie, a nie jakieś pedałki kopiące piłkę. Leonard, Hearns, Duran, Hagler, Holmes, Tyson - to były gwiazdy międzynarodowe. Na cześć Tysona w Japonii nawet wypuszczono linię zabawek.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 07-04-2015 15:09:29 
Imperium? Imperium niegdy nie kojarzyło się pozytywnie.

Haymon organizując walki między zawodnikami swojej „stajni” sprowadzi boks do show podobne do wrestlingu.
To będzie coś w rodzaju Cyrku Haymona” gdzie wszystko będzie reżyserowane.
Monopol nie jest dobry dla boksu jako sportu.

To jest podobnie jak z hipermarketami.
Ja wolę ,aby było dużo małych sklepikarzy i ze sobą konkurowali.
Natomiast duże molochy zagarniają rynek i dyktują warunki nie zawsze korzystne dla konsumenta.
 Autor komentarza: roycer
Data: 07-04-2015 15:22:09 
Transmisja radiowa? W XXI wieku? W Stanach?
Niech Haymon to zrobi, ale w Polsce bo na większość naszych żal patrzeć. A i za niektóre trzeba jeszcze płacić PPV. Transmisje radiową biorę w ciemno!
 Autor komentarza: StasioKolasa
Data: 07-04-2015 16:01:50 
Autor komentarza: RSC2
Haymon organizując walki między zawodnikami swojej „stajni” sprowadzi boks do show podobne do wrestlingu.To będzie coś w rodzaju Cyrku Haymona” gdzie wszystko będzie reżyserowane.
Monopol nie jest dobry dla boksu jako sportu.Haymon robi to co inni?RSC2 obudziłeś się chłopie w samą porę.Dzień dobry.xD Ile widziałeś walk między bokserami goldenów i powiedzmy toprank?To o czym napisałeś ma miejsce od dawna.Nie mam jednak wątpliwości że zawodnicy Haymona w przyszłości będą zmuszeni do walk z podopiecznymi innych promotorów,a że nie będzie to miało miejsca zawsze to akurat jest tak powszechne że każdy już się przyzwyczaił,tylko ty sprawiasz wrażenie zaskoczonego który odkrył amerykę.
Odkąd pojawił się na rynku Al to też są tego plusy.Jakby nie on goldeny i toprank do dzisiaj mieliby do sienie wstręt.Dzięki pojawianiu się Haymona to się zmienia i dzięki temu coraz częściej możemy być świadkami walk jak Mathysse-Prowodnikow.
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 07-04-2015 16:12:29 
@RSC2
Mam takie same odczucia. Boks może stać się produktem łatwo dostępnym, a co za tym idzie jego jakość bardzo spadnie. Z reguły jest tak, że jak coś robi się masowo, to jakość produktu spada na łeb na szyję. Dobrym przykładem są produkty z Chin albo te w hipermarketach.

Poza tym przez zwiększenie liczby mediów transmitujących walki zainteresowanie boksem jako sportem nie wzrośnie, wręcz może zmaleć.
 Autor komentarza: trucker
Data: 07-04-2015 16:24:56 
qwerty890Data: 07-04-2015 16:12:29
Poza tym przez zwiększenie liczby mediów transmitujących walki zainteresowanie boksem jako sportem nie wzrośnie, wręcz może zmaleć.
x
x
x
Nie masz racij...Jak inaczej wypromować boks jako sport jak nie przez media otwarte....Jeżeli więcej ludzi to zobaczy to jest szansa że zainteresowanie wzrośnie....Tylko żeby Haymon promował piesciarzy godnych uwagi żeby z czasem nie powstał z tego śmietnik i jakość jako sportu była na poziomie...
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 07-04-2015 17:38:35 
@trucker
W ten sposób na pewno nie zwiększy się zainteresowanie boksem. Zobacz rankingi najbardziej popularnych sportów, w Ameryce boks nie jest wymieniany jako najbardziej popularny sport, na świecie tym bardziej. Tak więc tego typu promocje mogą mu tylko zaszkodzić.
 Autor komentarza: CELko
Data: 07-04-2015 17:49:44 
Akurat dla zmotoryzowanych dobra opcja bo przeciez nie beda mogli wkolo gapic sie na ekran.Dobry komentarz na radiowce zawsze leci.NA MŚ w siatkowce pewnie nie tylko ja mialem przyjemnosc takiego ogladania.Da sie przezyc i emocje tez sa.
 Autor komentarza: otke
Data: 07-04-2015 18:51:53 
Zimnoch mógłby być komentatorem..
 Autor komentarza: RSC2
Data: 07-04-2015 19:00:10 
@StasiKolasa


Dzień Dobry

To ,że wchodzą nowi promotorzy na rynek to bardzo dobrze.
Ale w przypadku Haymona niepokojące jest to że dąży on do monopolu i „skupuje” zawodników jak „leci” idąc na ilość.
Ponadto zgadzam się ,że podobna sytuacja ma miejsce w przypadku GBP i TR ale nigdzie nie napisałem że jest to sytuacja zdrowa i tylko jedyny Haymon ma takie dążenia.
Uważam ,że dla boksu lepszą sytuacją jest gdy jest większa ilość promotorów i nie ma monopolistów.
Każdy zapewne zdaje sobie sprawę ,ze w przypadku gdy rynkiem bokserskim będzie „rządzić” 3-4 dużych promotorów to poprzez ich partykularne interesy wiele walk między ich zawodnikami może być zablokowane na zawsze.
Zresztą taka sytuacja występowała i MP nie chciał prowadzić „interesów” z TR
Dopiero ShowTime i HBO zmusiło ich do częściowej współpracy.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 07-04-2015 19:01:50 
Miało być :StasioKolasa

Przepraszam za niepełny nick
 Autor komentarza: trucker
Data: 07-04-2015 23:43:40 
@ qwerty890...

Zgadzam sie z tobą że nie jest tak popularny jak niektóre sporty ale Haymon przez telewizje otwarte prubuje zwiekszyc tą opularność....Ja nie znam innego i lepszego sposobu na promocje jak przez media otwarte....Tam ogromna ilosc Amerykanow i innych krajów ma dostep do tych programów...Ale zaznaczam żeby to robić z głową bo jezeli Haymon będzie pokazywał śmietnik to wielu to zobaczy raz i tylko raz a później sie zniesmaczą....Potrzeba zawodników,oprawy itp. i w sposób tak pokazany żeby ludzie chcieli to oglądać....

Wszystko się okaże w ciągu 2 może 3 lat czy popularność tym sportem wzrosła bo jezeli nie to Boks poprostu będzie pokazywany przedewszystkim tak jak dotychczas czyli HBO,SHT czyli programy nie dla wszystkich dostępne i tyle...

Pewnie że nie jest wymieniany jako jeden z najpopularniejszych sportów dlatego miedzyinnymi ta rewolucja w stylu Haymona dla podniesienia oglądalnosci....
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.