BOKS WRACA DO RADIA, HAYMON POWIĘKSZA IMPERIUM

Redakcja, Informacja prasowa

2015-04-07

Al Haymon stawia w promocji boksu na nowe media, ale nie zapomina też o tradycyjnych. Jego pokazywane przez największe amerykańskie telewizje gale Premier Boxing Champions od soboty będzie można śledzić również w radiu satelitarnym SiriusXM.

W ostatnich dziesięcioleciach radio, niegdyś główne medium relacjonujące pięściarskie pojedynki, przestało towarzyszyć wydarzeniom ze świata szermierki na pięści. Teraz to się zmieni. Najpotężniejszy człowiek boksu chce docierać do odbiorców wszelkimi możliwymi kanałami, licząc na to, że dzięki odpowiedniej promocji boks znowu stanie się sportem, o którym będzie mówić cała sportowa Ameryka.

Zobacz też: HAYMON SZYKUJE PASY PBC

Powrót do radiowej chwały ma nastąpić na falach SiriusXM. Płatne radio, z którym współpracuje m.in. samozwańczy król wszystkich mediów Howard Stern, ma ponad 25 milionów abonentów. Każdy z nich wkrótce będzie mógł słuchać, co się dzieje między linami - pierwsza relacja na żywo już w nocy z soboty na niedzielę, kiedy na gali PBC na Brooklynie zmierzą się Danny Garcia (29-0, 17 KO) i Lamont Peterson (33-2-1, 17 KO). W roli radiowego komentatora wystąpi Randy Gordon, były szef Komisji Sportowej Stanu Nowy Jork, a także były redaktor naczelny magazynu "The Ring", ekspercki głos będzie zaś należał do byłego pięściarza wagi ciężkiej Gerry'ego Cooneya.

- W historii boksu było mnóstwo wspaniałych momentów, których kibice doświadczali za pośrednictwem radia. Przywrócimy te doświadczenia na SiriusXM, dostarczając emocje fanom w samochodach, domach i przy telefonach - powiedział Steve Cohen, starszy wiceprezydent ds. ramówki sportowej w SiriusXM.

W sumie w tym roku radio zamierza przeprowadzić ponad dziesięć relacji na żywo z bokserskich gal.