PASY PREMIER BOXING CHAMPIONS WKRÓTCE NA GALACH HAYMONA

Al Haymon coraz bardziej upodabnia swój bokserski produkt do UFC. Kolejnym krokiem w tym kierunku ma być utworzenie pasów mistrzowskich organizowanych przez niego gal Premier Boxing Champions.

Tytuły mają się pojawić w każdej kategorii wagowej, a zawodnicy mieliby o nie rywalizować wyłącznie na galach PBC. Haymon i jego współpracownicy sprawy nie komentują, ale jak udało się ustalić "Le Journal de Montréal", prace nad wdrożeniem tytułów idą pełną parą. Pasy są już ponoć produkowane w Anglii i za kilka tygodni mają ujrzeć światło dzienne. Kiedy odbędzie się pierwsza walka o tytuł PBC, na razie nie wiadomo.

Do czasu wprowadzenia pasów PBC pięściarze występujący na galach Haymona nadal będą rywalizować o trofea WBC, WBA, WBO i IBF. Niewykluczone, że później to się zmieni i w grę będzie wchodzić tylko jeden, nowy tytuł. "Prędzej czy później WBC i inne federacje zareagują, co oznacza, że mogą się pojawić problemy. Czy będą chciały być w cieniu PBC? Wątpliwe" - pisze kanadyjska gazeta.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 06-04-2015 10:29:22 
Poroniony pomysł. Jak najdalej od tego show MMA.
 Autor komentarza: fanticfloyd
Data: 06-04-2015 10:47:46 
I bardzo dobrze
 Autor komentarza: fanticfloyd
Data: 06-04-2015 10:49:02 
A mma jest świetne
 Autor komentarza: Majk
Data: 06-04-2015 10:54:07 
UFC jest super poukładane. Jeśli jakiegoś pojedynku chcą fani to z całą pewnością do niego dojdzie. Oby w boksie było podobnie.
 Autor komentarza: bokser32125
Data: 06-04-2015 11:36:44 
Haymon wizualnie kojarzy mi się z Januszem Korwin-Mikkem, z tą subtelną różnicą tylko, że jest czarny .
 Autor komentarza: RSC2
Data: 06-04-2015 11:46:47 
Wasilewski też powinien rozdzielać własne pasy mistrza świata.


Powinien przejąć wszystkie trzy organizacje , a nawet cztery.
WBC- Wasyl Boxing Council
WBA- Wasyl Boxing Association
WBO- Wasyl Boxng Organization
Problem byłby z przejęciem IBF.
Ale aby wszystko zostało w domu to mogłoby być Inernationa Babilon Federation.
Wtedy mistrzów świata z paskami wszystkich kolorów mielibyśmy jak piasku na pustynie.
Możnaby było wprowadzić jeszcze tytuły Mistrza Świata Oldbojów dla Salety, Gołoty, no i niedługo Adamka.
Nawet Floyd mógłby się schować ze swoją „autostradą” zielonych pasów.
 Autor komentarza: Pominiety
Data: 06-04-2015 11:49:57 
@PanJanekTygrys
A jaki show masz w MMA?
W Polsce MMA niestety kojarzy się z Pudzianowskim, Burnejką i Najmanem, a Pan White(właściciel UFC) i w Polsce Okniński(właściciel PLMMA) i na całym świecie pewnie jeszcze wiele organizacji robi to czego w boksie brakuje, albo jest dostępny tylko w walkach o pas i eliminatorach...
Chodzi o wyrównane walki..., sport, rywalizacja, tylko KSW sprzedaje walki, gdzie "nasz faworyt musi wygrać"...
Taki Mirek którego szanuje, to nie ma swoich zawodników których promuje... u niego walczy zawodnik z rekordem 4-0, z zawodnikiem o rekordzie 3-1, czy 6-0, a na dodatek często zawodnik o gorszym rekordzie pokonuje tego z lepszym rekordem. DO UFC idą najlepsi zawodnicy, z takich organizacji jak PLMMA na całym świecie i też nie są hodowani na kelnerach. W boksie to nawet mistrz z olimpiady potrzebuje 10 walk na przetarcie z kelnerami i właściwie żal to oglądać. Brakuje tej organizacji w oparciu o sport i rywalizacje tego właśnie Panowie Gmitruk, Wasilewski, czy nawet GBP, Arum i inni światowi promotorzy powinni się uczyć, wziąć lekcje... od kogo? Od wielkiego chłopa z wielkim sercem, by walki przypominały walki, a nie dresiarski obrzęd gdzie silniejszy bije słabszego, od takiego Mirosława Oknińskiego. Hejtujcie:)
 Autor komentarza: Pominiety
Data: 06-04-2015 12:03:51 
oczywiście Okniński wzoruje się przy tym na UFC... i fajnie mu to wychodzi, szkoda tylko, że jego gale nie transmituje Polsat i nie ma pieniędzy jak u Kawulskiego i Lewandowskiego,... gówno się w Polsce sprzedaje, a facet który chcę dać ludziom pokaz sportu i dobrych walk ma 10 razy mniej hajsu na promocje niż jakieś hodowanie zabijaka ze wsi, jakiegoś czempiona. W Boksie też za dużo tego jest... Niewielu jest zawodników którzy nie mają ukształtowanych rekordów... Dlatego dla młodych adeptów tej sztuki walki powinny być organizowane turnieje jak Conternder czy taki Prizefighter. Takie turnieje powinny się odbywać non stop... Byłaby to naturalna forma oddzielenia lepszych od słabszych, a najlepsi powinni walczyć o laury.
Brak organizacji w boksie?... Co w walkach o pas robili Wawrzyk, Sosnowski, czy Kołodziej?... Czy w MMA wystarczy mieć dobrego promotora i układy by walczyć o pas?... Nie! W Boksie, to nie tylko można tak zawalczyć o pas, ale można jeszcze wyłożyć kasę,... zoorganizować walkę u Siebie i kupić sędziów jak u Włodarczyka z Cunninganem, by zagrabić sobie prawo do bycia mistrza świata,... Precz z cyrkiem Pana Wasilewskiego, OPI, Sauerlanda i innymi werdyktami z kapelusza których w boksie było aż za wiele.
Trzymam kciuki za Al Haymona, chociaż jego praca nad przywróceniem rywalizacji i wyrównanych walk nie potrwa 3 miesiące, 1 roku, to będą musieli latami zmieniać i wchłaniać cały rynek boksu na świecie. Potrwać to może 10-20, a może nawet 30-50 lat.
 Autor komentarza: Pominiety
Data: 06-04-2015 12:14:32 
Boks zawodowy?... Zawodnik zdobywa medal na olimpiadzie i zaczynają walkę o niego,... potem żeby nie stracić "materiału na mistrza", trzeba go niańczyć i hodować... wbijać mu expa, potem levele i pozycje w rankingach. To nie tak powinno się to odbywać. Ostatnio pisaliście o Bułgarze co pokonał Mayweathera,... gdyby otworzyć szansę i dla takich zawodników i zoorganizować turnieje, może i ten zawodnik w przeszłości mógłby się ogarnąć i być niezłym zawodnikiem. Czego brakuje?... Organizacji i szansę dla zawodników z talentem.
Boks ma potencjał do tego by coś fajnego ukształtować... Przystanek- WSB, która bardzo dobrą ligą jest... Właśnie takie systemy powinny być promowane, gdzie dobry zawodnik walczy z dobrym zawodnikiem, a nie dobry zawodnikiem walczy z leszczem, któremu sam bym najebał, gdybym 0,5 roku poćwiczył... Bo ten grubas z Łotwy nie przyjechał walczyć, tylko żebym go zbił i pozorował przyszłego mistrza świata... i krzyczał jak Kostecki i wyzywał w Ustrzykach Dolnych Roya Jonesa Jr., Hopkinsa, czy Tarvera. Ha Ha Ha!
 Autor komentarza: Krusher
Data: 06-04-2015 12:15:31 
Zobaczymy czy wypali ten pomysł.W UFC najlepsi walczą z najlepszymi,oby tutaj było z czasem podobnie.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 06-04-2015 12:32:45 
Pominiety

Nie mogę zgodzić się z Tobą ,że WSB jest dobrą ligą.
Ma wiele wad i nikt tego nie koryguje i nie poprawia

Ocenię to na podstawie polskiej Husarii
1. Mecze na tylko 5 pojedynków generują podwójne koszty.
2. Zagraniczni zawodnicy np. w Husarii blokują dostęp krajowym talentom
3. Brak jasnych kryteriów kto powinien walczyć a drafty to całkowita pomyłka.
4. Beznadziejny system wyłaniania tych którzy awansują na igrzyska .
Jedynym godnym pochwały jest system punktowania walk.
Punktuje 5 sędziów a komputer losowo wybiera 3 których punktacja jest brana pod uwagę.
Należałoby to wprowadzić do walk zawodowych.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 06-04-2015 13:04:55 
ufc jest super ale


ten pomysl jest powalony

Pominiety

a co tez grasz hooliansgame?? :D :D :D :D
 Autor komentarza: MarkS
Data: 06-04-2015 13:26:21 
Pominięty - nie będę Cię hejtował bo masz wiele racji. RSC2 - twoje z kolei uwagi też są bardzo trafne.
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 06-04-2015 14:19:16 
Powiniety
"Ostatnio pisaliście o Bułgarze co pokonał Mayweathera,..."


kazdy kto widzial te walke wie ze ten Bulgar NIE pokonal Mayweathera - to tak tylko na marginesie
 Autor komentarza: trucker
Data: 06-04-2015 15:14:03 
Ciekawe czy ten pas Haymona zyska taką wartosć jak WBC,IBF,WBO,WBA...Albo moze przebije te pasy....Wszystko czas pokaze i moze sie okazac w niedalekiej przyszłości ze duzo chetniej piesciarze bedą chcieli walczyć o PBC.... Ktoś na orgu jakis czas temu pisał że Heymon stworzy swoją organizacje i teraz mozliwe ze taki właśnie ma plan.. ..
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 06-04-2015 15:49:33 
Wszystko bedzie zależeć od zasad panujących w tym PBC. Może być fajnie z punktu widzenia kibica .
Mnie na przyklad bardzo ciekawi czy bedzie to organizacja zamknieta na rywalizacje z zawodnikami
starych organizacji bokserskich , czy chcesz u nas walczyć musisz odejść i podpisać z nami cyrograf .
To byłby ten zły scenariusz dążący do niszczenia innych organizatorów walk w zawodowym boksie .
Zobaczymy za kilka lat bo na samym starcie najprawdopodobniej będzie współpraca .
 Autor komentarza: keane
Data: 06-04-2015 18:23:19 
do RSC2...a nie uważasz, że sędziowanie powinno być podobne jak w skokach? 5 sędziuje, a 2 skrajne punktacje odrzucamy ?...wg mnie dużo sprawiedliwsze niż los :)
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 06-04-2015 18:35:15 
keane
Data: 06-04-2015 18:23:19
do RSC2...a nie uważasz, że sędziowanie powinno być podobne jak w skokach? 5 sędziuje, a 2 skrajne punktacje odrzucamy ?...wg mnie dużo sprawiedliwsze niż los :)
///
to i tak bedzie zależeć od gościa który trzyma ich w swojej kieszeni .Na to żeby sterować sedziami wystarczy zwykła procedura ich powołania na sedziowanie pojedynku .I tu nic nie pomoże odrzucanie 2 z 5 .A tak zwane odzielne komisje sedziowe które niby mają we własnym gronie wyłaniać najlepszych i nauczciwszych to sciema bo i tak dochody czerpią z sedziowanych walk .Niestety sport jest tak zorganizowany że jest tu mnustwo miejsca na korupcje , dla boksera jedynym wyjsciem jest zdominować przeciwnika i dlatego jeszcze oglądamy boks.
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 06-04-2015 18:37:08 
poprostu panowie w garniturkach nie mogą przewidziec wszystkiego co wydarzy sie na ringu i dlatego tylko ten sport nadal istnieje i nadal jest kochany .
 Autor komentarza: Spectator
Data: 07-04-2015 01:21:22 
@ RSC2

"Wasilewski też powinien rozdzielać własne pasy mistrza świata.


Powinien przejąć wszystkie trzy organizacje , a nawet cztery.
WBC- Wasyl Boxing Council
WBA- Wasyl Boxing Association
WBO- Wasyl Boxng Organization
Problem byłby z przejęciem IBF.
Ale aby wszystko zostało w domu to mogłoby być Inernationa Babilon Federation.
Wtedy mistrzów świata z paskami wszystkich kolorów mielibyśmy jak piasku na pustynie.
Możnaby było wprowadzić jeszcze tytuły Mistrza Świata Oldbojów dla Salety, Gołoty, no i niedługo Adamka.
Nawet Floyd mógłby się schować ze swoją „autostradą” zielonych pasów."


HAHAHAHAHA
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.