Archiwum wiadomości z dnia: 2015-02-03

 


ROBERT GUERRERO: POŚWIĘCENIE TO NAJWAŻNIEJSZE SŁOWO

Już 7 marca w Las Vegas na Roberta Guerrero (32-2-1, 18 KO) czekać będzie niebezpieczny mistrz świata WBA wagi półśredniej Keith Thurman (24-0, 21 KO). W oczekiwaniu na tę ciekawie się zapowiadającą bitwę zapraszamy do przeczytania wywiadu z kalifornijskim "Duchem". 31-letni były czempion dwóch dywizji opowiada w nim między innymi o tym jak wspierał żonę w walce z chorobą, najpiękniejszej chwili w ringu oraz poświęceniu.'JEŚLI KTOŚ MOŻE POSTAWIĆ SIĘ GOŁOWKINOWI, TO WŁAŚNIE MURRAY'

Szef boksu w Sky Sports Adam Smith skomentował zbliżającą się wielkimi krokami walkę Giennadija Gołowkina (31-0, 28 KO) z Martinem Murrayem (29-1-1, 12 KO) o należące do Kazacha tytuły WBA, IBO oraz WBC Interem wagi średniej. Pojedynek obu pięściarzy odbędzie się 21 lutego na gali w Monte Carlo. Smith uważa, że Brytyjczyk w starciu z "GGG" nie jest wcale na straconej pozycji.


RIGONDEAUX OTWARTY NA CZOŁÓWKĘ WAGI PIÓRKOWEJ

Mistrz wagi super koguciej Guillermo Rigondeaux (15-0, 10 KO) często powtarzał, że nie będzie walczyć w wyższej kategorii, ale w ostatnim czasie najwyraźniej zmienił zdanie. Kubańczyk wyjawił, że jest gotowy boksować z czołówką wagi piórkowej, w tym z Nicholasem Waltersem i Wasylem Łomaczenką, jeżeli tylko spełnione zostaną pewne warunki.
WSB: SKRÓT MECZU HUSSARS POLAND - ARGENTINA CONDORS

W trzecim meczu elitarnych rozgrywek World Series of Boxing pięściarze Rafako Hussars Poland zanotowali pierwsze zwycięstwo. Polacy na ringu we Włocławku nie dali szans ekipie Condors Argentina, zwyciężając spotkanie 5:0. Jeżeli nie mieliście okazji oglądać spotkania na żywo, zobaczcie skrót zamieszczony na oficjalnym kanale WSB.

PROWODNIKOW: Z MATTHYSSE SZANSE 50-50

Rusłan Prowodnikow (24-3, 17 KO) nie może się doczekać pojedynku z Lucasem Matthysse (36-3, 34 KO). Oficjalnego potwierdzenia wciąż nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że widowiskowo walczący pięściarze skrzyżują rękawice 28 marca w Carson w Kalifornii.GROVES DO HEARNA: NIE JESTEM TWOJĄ DZIWKĄ!

Wiele mówi się ostatnio o potencjalnym rewanżu pomiędzy brytyjskimi super średnimi - Georgem Grovesem (21-2, 16 KO) i Jamesem DeGale'em (20-1, 14 KO). Według promującego Chunkyego Eddiego Hearna, stawką pojedynku mógłby być pas IBF, zwakowany dziś przez Carla Frocha (. Co ciekawe, w takiej sytuacji federacja IBF skłaniałaby się raczej ku walce DeGeala z Andre Dirrellem (24-1, 16 KO) . Również sam Groves, który obecnie jest pretendentem numer jeden do dzierżonej przez brata Andre, Anthonyego Dirrella, korony WBC, nie odnosi się entuzjastycznie do pomysłu Hearna. Święty uważa bowiem, że proponowany przez szefa Matchroom Boxing podział 50-50 to skandal.


UGONOH I PARKER TRENUJĄ DO MARCOWYCH WALK

Izuagbe Ugonoh (10-0, 8 KO) wspólnie z utalentowanym Nowozelandczykiem Josephem Parkerem przygotowuje się do kolejnego pojedynku w wadze ciężkiej. Obaj pięściarze zaboksują 5 marca - Polak w Auckland z Williamem Quarrie'em (5-3, 2 KO), a jego młodszy kolega w Manukau z Jasonem Pettawayem (17-1, 10 KO).