'JEŚLI KTOŚ MOŻE POSTAWIĆ SIĘ GOŁOWKINOWI, TO WŁAŚNIE MURRAY'

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2015-02-03

Szef boksu w Sky Sports Adam Smith skomentował zbliżającą się wielkimi krokami walkę Giennadija Gołowkina (31-0, 28 KO) z Martinem Murrayem (29-1-1, 12 KO) o należące do Kazacha tytuły WBA, IBO oraz WBC Interem wagi średniej. Pojedynek obu pięściarzy odbędzie się 21 lutego na gali w Monte Carlo. Smith uważa, że Brytyjczyk w starciu z "GGG" nie jest wcale na straconej pozycji.

- Walka Gołowkina z Murrayem to świetne zestawienie. Kazach jest oczywiście jednym z najlepszych obecnie pięściarzy na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Wygląda, jakby nie miał żadnych słabych stron, punktów. Jeśli ktokolwiek ma się postawić Gołowkinowi, to jest to właśnie Murray - przekonuje Smith.

- Z Felixem Sturmem i Sergio Martinezem boksował przez 12 rund. To naprawdę silny mężczyzna. Myślę, że będzie twardszy niż ludzie myślą, ale ja stawiam na Gołowkina - chociaż jest świetnym gościem i moim przyjacielem - musisz stawiać na to, co zostało już sprawdzone. Nie zdziwię się, jeśli Murray jakoś dotrwa do ostatnich rund i wtedy nie wiadomo, co się wydarzy, ale będzie mu ciężko.