RIGONDEAUX OTWARTY NA CZOŁÓWKĘ WAGI PIÓRKOWEJ

Miguel Angel Cebreros, boxingscene.com

2015-02-03

Mistrz wagi super koguciej Guillermo Rigondeaux (15-0, 10 KO) często powtarzał, że nie będzie walczyć w wyższej kategorii, ale w ostatnim czasie najwyraźniej zmienił zdanie. Kubańczyk wyjawił, że jest gotowy boksować z czołówką wagi piórkowej, w tym z Nicholasem Waltersem i Wasylem Łomaczenką, jeżeli tylko spełnione zostaną pewne warunki.

- Nie mam problemu z walką z którymkolwiek z piórkowych. Jestem zawodnikiem boksującym w limicie 122 funtów, ale jeżeli ustalimy w kontrakcie, że rywal nie będzie mógł w dniu pojedynku przekroczyć 136 funtów, mogę walczyć z każdym. Jeżeli tylko dostanę pieniądzę, pójdę na każdego. Nigdy nikomu nie odmawiam. Wiemy, jak rozwiązywać problemy w ringu - stwierdził "Szakal".

Przenosiny do wyższej wagi mógłby wymusić na Kubańczyku fakt, że unikają go czołowi zawodnicy jego kategorii wagowej. Ostatnio pojawiła się jednak nadzieja na pozytywną zmianę - obóz Rigondeaux prowadzi rozmowy z mistrzm WBC Leo Santa Cruzem (29-0-1, 17 KO). Do pojedynku może dojść w pierwszej połowie tego roku.