Archiwum wiadomości z dnia: 2014-12-31

 HEARN: JOSHUA ZA SZYBKI I ZA SILNY DLA FURY'EGO

Spośród wszystkich ciężkich w Wielkiej Brytanii Tyson Fury (23-0, 17 KO) ma dzisiaj najmocniejszą pozycję w światowych rankingach, ale zdaniem Eddie'ego Hearna nie oznacza to bynajmniej, że jest najlepszy na Wyspach. Szef Matchroom Boxing utrzymuje, że kolos z Manchesteru szybko by poległ w starciu z jego czołowym podopiecznym i nadzieją na tytuł mistrza świata - Anthonym Joshuą (10-0, 10 KO).

RANKING P4P NA KONIEC 2014 ROKU

Kończy się ubogi boksersko rok 2014. Poza kilkoma wyjątkami (Kowaliow-Hopkins, Kliczko-Pulew, Crawford-Gamboa) czołowi zawodnicy unikali najgroźniejszych rywali i wybierali teoretycznie łatwiejsze walki (Mayweather, Stevenson), w których czasami niewiele brakowało, by powinęła im się noga. Miejmy nadzieję, że ten trend odwróci się w 2015.
WASILEWSKI: NAJWIĘKSZY BÓL TO PORAŻKA WŁODARCZYKA

Rok 2014 kończy się dla polskiego boksu bez ani jednego zawodnika z tytułem mistrza świata. Ostatni pas pod koniec września stracił Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO), po dwunastu rundach w kiepskim stylu przegrywając z Grigorijem Drozdem (39-1, 27 KO). I to właśnie był największy zawód minionych miesięcy - ocenia promotor "Diablo" Andrzej Wasilewski.