HEARN: JOSHUA ZA SZYBKI I ZA SILNY DLA FURY'EGO

Redakcja, iFL TV

2014-12-31

Spośród wszystkich ciężkich w Wielkiej Brytanii Tyson Fury (23-0, 17 KO) ma dzisiaj najmocniejszą pozycję w światowych rankingach, ale zdaniem Eddie'ego Hearna nie oznacza to bynajmniej, że jest najlepszy na Wyspach. Szef Matchroom Boxing utrzymuje, że kolos z Manchesteru szybko by poległ w starciu z jego czołowym podopiecznym i nadzieją na tytuł mistrza świata - Anthonym Joshuą (10-0, 10 KO).

Zobacz: FURY-JOSHUA LATEM 2015?

- W ogóle nie wiem, jak można sądzić, że Tyson Fury pokonałby Anthony'ego Joshuę. Co takiego widzicie w Furym? Wygrał z robotycznym, powolnym, niezmotywowanym Dereckiem Chisorą. Nie chcę Tysonowi niczego odbierać, zrobił to, co do niego należało. Nie rzucam też innym zawodnikom żadnych wyzwań. Po po prostu mówię, że Chisora, Fury i Price to pięściarze, których będziemy chcieli zestawić z Joshuą w 2015 roku. I uważam, że Fury nie miałby wiele do powiedzenia w tej konfrontacji. Anthony jest dla niego za szybki, za silny, zbyt atletyczny - ocenia promotor mistrza olimpijskiego.

Opinię Hearna podziela coraz więcej kibiców. Joshua nie zaliczył wprawdzie jeszcze żadnego poważnego testu, ale w dziesięciu dotychczasowych walkach błyszczał jak mało kto, wszystkie wygrywając przed czwartą rundą. Tak, twierdzi jego promotor, rodzi się legenda.

Zobacz: FURY DO JOSHUY: WALCZ LUB PRZEPROŚ!

- Joshua jest wyjątkowy. Idealnie się rozwija, ma idealne walki. Teraz będzie Kevin Johnson, potem przyjdą kolejne wyzwania. Inwestujemy w Anthony'ego duże pieniądze, ale wierzę, że kiedyś one się zwrócą. To nie tylko będzie mistrz świata wagi ciężkiej, ale też jeden z najlepszych ciężkich w historii i jedna z największych gwiazd w ogóle w dziejach sportu - powiedział.

Ze wspomnianym Kevinem Johnsonem (29-6-1, 14 KO), dobrze wyszkolonym weteranem, który przeboksował pełne dwanaście rund z Furym i ma postawić młodemu Brytyjczykowi większy opór niż dotychczasowi rywale, pięściarz z Watford zmierzy się 31 stycznia na gali w Londynie. Stawką walki będzie należący do Joshuy pas WBC International.