Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-09

 


CHWILA BOLESNEJ PRAWDY

Organizatorzy trzeciej gali z cyklu Polsat Boxing Night chyba w najśmielszych snach nie przewidywali, że wybrane przez nich hasło promocyjne imprezy  Chwila prawdy  okaże się tak bardzo adekwatne do całego jej przebiegu. Niestety dla niektórych bohaterów ringowych zmagań oraz ich kibiców wczorajsza chwila prawdy w krakowskiej arenie była chwilą niezwykle bolesną. Zapraszamy do lektury felietonu podsumowującego krakowską galę.

HBO POKAŻE WALKĘ KLICZKO-PULEW

Władze stacji HBO postanowiły, że pokażą na żywo sobotnią walkę w Hamburgu pomiędzy mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBO/WBA/IBF - Władimirem Kliczko (62-3, 52 KO), a być może jego najgroźniejszym rywalem od kilku lat - Kubratem Pulewem (20-0, 11 KO).
HOPKINS-KOWALIOW: STATYSTYKI CIOSÓW

Statystyki ciosów z walki Siergieja Kowaliowa (26-0-1, 23 KO) z Bernardem Hopkinsem (55-7-2, 32 KO) potwierdzają dominację Rosjanina. "Krusher" zadał przeszło o sto celnych uderzeń więcej, z czego większość stanowiły ciosy mocne. "Kosmicie" na pocieszenie pozostaje fakt, że nawet w wieku 49 lat boksował na lepszej skuteczności niż przeciwnik.


STIEGLITZ I STURM NA REMIS

My mieliśmy Adamek vs Szpilka, natomiast za naszą zachodnią granicą kibice boksu pasjonowali się konfrontacją dwukrotnego mistrza świata kategorii super średniej Roberta Stieglitza (47-4-1, 27 KO) z czterokrotnym championem dywizji średniej Felixem Sturmem (39-4-3, 18 KO). I nie zawiedli się.ZMIERZCH BOGÓW

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami końca pewnej ery. Ta bokserska epoka miała trwać wiecznie  jak się okazało rzeczywistość zweryfikowała te plany. To smutne, że już nigdy nie zobaczymy prawdziwego błysku Bernarda Hopkinsa (55-7-2, 32 KO), Tomasza Adamka (49-4, 29 KO) czy Nonito Donaire (33-3, 21 KO). Co więcej, dwóch pierwszych możemy już nigdy nie ujrzeć między linami. Czas mija, a żaden z nich nie młodnieje.


SZPILKA-ADAMEK: ROZGRZEWKA TOMKA TUŻ PRZED WALKĄ

- Trzeba umieć przegrać z klasą. Swoje w sporcie zrobiłem, ale pora chyba odchodzić. Prawdopodobnie była to moja ostatnia walka - mówił rozgoryczony porażką Tomasz Adamek (49-4, 29 KO). My zaś prezentujemy Wam ostatnie chwile "Górala" w szatni i rozgrzewkę przed starciem z Arturem Szpilką (17-1, 12 KO).
TRENER KADRY O SZPILKA-ADAMEK: ARTUR POZYTYWNIE MNIE ZASKOCZYŁ

- Tak jak Adamek wysłał na emeryturę Andrzeja Gołotę, tak teraz Szpilka wysłał prawdopodobnie na emeryturę Tomka. Ta walka otwiera Arturowi wiele drzwi - powiedział tuż po ogłoszeniu werdyktu Zbigniew Raubo, trener naszej Husarii w rozgrywkach WSB oraz selekcjoner męskiej reprezentacji. Przypomnijmy, iż po dziesięciu rundach wszyscy sędziowie wskazali na Szpilkę (17-1, 12 KO), a pokonany Adamek (49-4, 29 KO) chyba zawiesi już rękawice na kołku.