Archiwum wiadomości z dnia: 2014-08-22

 


MARIUSZ WACH O SPARINGACH Z PULEWEM I POWROCIE NA RING

Przed Kubratem Pulewem (20-0, 11 KO) bardzo trudna przeprawa 6 września z mistrzem wszechwag trzech federacji - Władimirem Kliczko (62-3, 52 KO). Przy tej okazji obóz Bułgara kilka razy prosił o pomoc Mariusza Wacha (27-1, 15 KO). Ten odmawiał, bo przygotowuje się do wyczekiwanego od dwóch lat powrotu na ring. W końcu jednak skończył pracę nad siłą i po kolejnych namowach zgodził się wyjechać do Berlina na tydzień wspólnych sparingów. A może pomóc jak mało kto, bo przecież ostatnim rywalem Polaka był właśnie Kliczko. Czy dzięki tym sparingom szanse Pulewa wzrosną? Być może, ale teraz posłuchajcie co o tych wspólnych treningach powiedział nam Mariusz, który sam zaboksuje 17 października w Dzierżoniowie.


HOPKINS Z KOWALIOWEM 8 LISTOPADA W ATLANTIC CITY

Biuro prasowe stajni Main Events poinformowało, że zostały już dopięte wszystkie szczegóły unifikacyjnej walki w wadze półciężkiej pomiędzy mistrzem świata federacji IBF i WBA Bernardem Hopkinsem (55-6-2, 32 KO) a championem według organizacji WBO - Siergiejem Kowaliowem (25-0-1, 23 KO).
WRZESIŃSKI ZOSTAJE W NORWEGII ALE WYSTĄPI W POLSCE

Damian Wrzesiński (5-0, 3 KO) z powodu problemów z poprzednim promotorem pozostawał nieaktywny od grudnia ubiegłego roku. W międzyczasie na stałe przeniósł się z rodziną do Norwegii, ale już jesienią zobaczymy go na gali w Polsce, w barwach nowego promotora. Na co dzień polski pięściarz trenuje w norweskim klubie Viking.ZIMNOCH: ADAMEK BRUTALNIE ZAKOŃCZY KARIERĘ SZPILKI

Przedłuża się przerwa zmagającego się z kontuzjami barków Krzysztofa Zimnocha (17-0-1, 11 KO). Choć białostoczanin nie może walczyć, to jedna z uwagą przygląda się wydarzeniom na polskiej scenie bokserskiej. Niepokonany pięściarz uważa, że jeżeli pojedynek Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO) dojdzie do skutku, "Góral" nie da młodszemu rodakowi żadnych szans. - Wygra do 5-6 rundy i brutalnie zakończy karierę Szpilki - przekonuje Zimnoch.


TROUT I DAWSON RÓWNI NA WADZE

Austin Trout (26-2, 14 KO) i Daniel Dawson (40-3-1, 26 KO) ważyli równo po 154 funtów podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed nadchodzącym pojedynkiem. Pięściarze spotkają się w nocy z piątku na sobotę podczas gali w Temecula w Kalifornii.
ROBERT GUERRERO CHCE WALKI Z KELLEM BROOKIEM

Kell Brook (33-0, 22 KO) w końcu wkroczył na światową arenę i zrobił to w znakomitym stylu - pokonując na punkty faworyzowanego Shawna Portera (24-1-1, 15 KO) i odbierając mu tytuł mistrza świata federacji IBF w wadze półśredniej. Teraz "The Special One" znalazł się na celowniku wielu gwiazd, między innymi Roberta Guerrero (32-2-1, 18 KO). - Brook udowodnił, że należy do czołówki. Chętnie zmierzę się z nim w Anglii - mówi "Duch".


LEWANDOWSKI: MIERZ SIŁY NA ZAMIARY

Kiedyś Liga, teraz Turnieje Grand Prix. Kiedyś mała salka Astorii "produkowała" Polskich walecznych, teraz kłopoty i z jednym i z drugim. Andrzej Lewandowski o dawnej świetności i pracach w poszukiwaniu następców choćby Dawida Jagodzińskiego, który w klubie osiągnął wszystko, a w boksie nie można stać w miejscu, bo stajesz się łatwym celem!


ROZWIĄZANIE KONKURSU TYPUJ Z BOKSER.ORG

Tydzień temu zaprosiliśmy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania był bon o wartości 500 zł na zakupy w sklepie internetowym Ring22.pl. Konkurs polegał na właściwym wytypowaniu wyniku walki Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) kontra etatowy sparingpartner samego Giennadija Gołowkina - Rowland Bryant (18-4, 12 KO). Wśród licznych prawidłowych odpowiedzi wylosowaliśmy jednego zwycięzcę, jest nim użytkownik o nicku 'voutan'.

KALENGA POZNAŁ RYWALA NA PIERWSZĄ OBRONĘ

Na początku lata Youri Kayembre Kalenga (20-1, 13 KO) sprawił nam przykrą niespodziankę, pokonując niejednogłośnie na punkty faworyzowanego Mateusza Masternaka. Francuz tym samym zdobył tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBA w wersji tymczasowej, a teraz poznał datę pierwszej obrony.


MACIEJ SULĘCKI O EWENTUALNEJ WALCE Z PROKSĄ

W mediach coraz częściej przewija się temat ewentualnej ewentualnej walki Macieja Sulęckiego (18-0, 3 KO) z Grzegorzem Proksą (29-3, 21 KO) podczas listopadowej gali Polsat Boxing Night. Były dwukrotny mistrz Europy wagi średniej powiedział niedawno, że dla jego rywala to byłoby "zderzenie z rzeczywistością". Co na to odpowiada Sulęcki? Posłuchajcie.MACKLIN WRÓCI NA GALI ABRAHAMA

Jak zapewne pamiętacie, podczas pobytu w Hiszpanii Jamie Moore został postrzelony w obie nogi, przez co odwołano walkę jego podopiecznego - Matthew Macklina (30-5, 20 KO), pod koniec sierpnia. Rehabilitacja postrzelonego pięciokrotnie trenera przebiega dobrze i powrót Anglika przeciągnie się tylko o miesiąc.JAWORZYŃSKIE SZLIFY W ZAKOPANEM

Jaworznicki Klub Bokserski "Jawor" Team ostatnie dni wakacji przeznaczył na podnoszenie kondycji i szlify formy podczas obozu w Zakopanem. Czas aktywnie wykorzystywany przez trenerów klubowych, a także selekcjonera kadry juniorów Ludwika Buczyńskiego, który 'zapinał' swoimi zawodnikami wspólne treningi.