Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-20

 


WALKI BOKSERSKIE W TEATRZE

24-25 maja w Teatrze Rozbark w Bytomiu odbędzie się Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego. W cyklicznej imprezie spotkają się zawodnicy z Polski, a w tegorocznej dziewiątej edycji także przedstawiciele klubów z Ukrainy, Litwy i Czech. W rozwinięciu program imprezy.
TRENER CHISORY: NIE PRZEGRAMY DRUGI RAZ Z FURYM

Kibice nie tylko w Anglii, ale na całym świecie czekają na potyczkę Derecka Chisory (20-4, 13 KO) z Tysonem Fury (22-0, 16 KO), do jakiej dojdzie 26 lipca w Manchesterze. Wyraźnego faworyta nie ma, ale szkoleniowiec mistrza Europy wagi ciężkiej - charyzmatyczny Don Charles jest przekonany, że jego podopieczny zrewanżuje się za pierwszą porażkę w karierze i przybliży tym samym do drugiej walki o mistrzostwo świata.


MARQUEZ vs ALVARADO HITEM HBO

Nawet po czterdziestce Juan Manuel Marquez (56-7-1, 40 KO) nie traci na popularności i wciąż jest jednym z ulubieńców kibiców. Jego walka z Mikiem Alvarado (34-3, 23 KO) była jednym z największych tegorocznych hitów - na antenie HBO obejrzało ją średnio 1,198 miliona kibiców (1,322 w szczytowym momencie), a przecież w legendarnym Forum zasiadło dodatkowo ponad 12 tysięcy kibiców.


CHUDECKI: SZYBKO, ALE SKUTECZNIE

- Nie chcę boksować do 40 roku życia, moja kariera będzie szybka i mam nadzieję skuteczna  mówi Michał Chudecki (8-0-1, 3 KO), który spotka się z Hiszpanem Santiago Bustosem (6-4-1) na gali Wojak Boxing Night organizowanej przez Babilon Promotion & KnockOut Promotions 31 maja w Lublinie. Transmisja w Polsat Sport i kanale otwartym tej stacji.


BINKOWSKI: JAK BYŁO NAPRAWDĘ?

Artur Binkowski (16-5-3, 11 KO) od czasu przykrej porażki z Michałem Cieślakiem (5-0, 2 KO) milczał. Teraz na naszych łamach postanowił odnieść się do wydarzeń z Legionowa, gdzie w ostatni weekend kwietnia nie sprostał młodszemu rywalowi. W rozwinięciu treść oświadczenia.

IZU UGONOH - WEJŚCIE NA WYŻSZY POZIOM

Na początku tego roku Izuagbe Ugonoh (9-0, 7 KO) zdecydował się na poważne zmiany. Spakował się i wyleciał za ocean. Wcześniej związał się nową umową menedżerską, a już na miejscu rozpoczął treningi z Kennym Adamsem, który pracował z ponad dwudziestoma mistrzami świata.


ŁZA SIĘ W OKU ZAKRĘCIŁA

Na spotkaniu elity seniorów pięściarstwa, którym stuknęła druga dwudziestka, byłym Mistrzom Polski z okazji dwudziestolecia Klubu Seniora wręczono okolicznościowe medale i nagrody - tak Kujawsko-Pomorskie dziękuje i pamięta o sukcesach swoich wychowanków.

ZAPOMNIANE BITWY: PAVLIK vs MIRANDA

19 maja 2007 roku w Memphis w stanie Tennessee rozbłysła gwiazda przyszłego mistrza świata wagi średniej Kelly'ego Pavlika (40-2, 34 KO). Tego dnia Duch z Youngstown na ringu w FedEx Forum skrzyżował rękawice z groźnym zabijaką Edisonem Mirandą (35-9, 30 KO) w walce eliminacyjnej do tronu WBC.


RIOS WRÓCI 2 SIERPNIA, CHCE MARQUEZA

Brandon Rios (31-2-1, 23 KO) przegrał ostatnie dwie walki, ale jako były mistrz świata wciąż pozostaje atrakcyjnym nazwiskiem (niewątpliwie pomaga tu fakt, że "Bam Bam" bije się bardzo widowiskowo). Bob Arum wyjawił, że Rios może wrócić na ring 2 sierpnia, a sam zawodnik potwierdził to już w kilku wywiadach, jakich udzielił przy okazji gali Marquez-Alvarado w Inglewood.


FONFARA I STEVENSON PEWNI SWEGO

Andrzej Fonfara (25-2, 15 KO) i broniący w sobotę tytuł mistrza świata federacji WBC wagi półciężkiej Adonis Stevenson (23-1, 20 KO) to co najgorsze mają już za sobą. Obóz już za nimi, teraz tylko pozostaje trzymanie wagi i promocja gali w Montrealu.CO DALEJ Z ANDRE WARDEM?

Król wagi super średniej i jeden z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie Andre Ward (27-0, 14 KO) wciąż nie wie, jak będzie wyglądać jego bokserska przyszłość. "S.O.G." jest mocno skłócony ze swoim promotorem Danem Goossem, z którym jest związany kontraktem do listopada 2016 roku, więc jeśli sytuacja się nie poprawi, do tego czasu możemy nie zobaczyć Amerykanina w ringu.