Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-29

 


PETER, SAMUEL: BIOGRAFIA

Samuel Peter (34-5, 27 KO) boksem zafascynował się, gdy kilku młodych adeptów pięściarstwa odwiedziło jego szkołę w celu nakłaniania dzieci do trenowania tej dyscypliny. Mający wówczas 12 lat Peter nie zastanawiał się długo nad podjęciem decyzji i już następnego dnia zapisał się do szkolnej grupy trenującej boks.


CLOTTEY: ZASŁUŻYŁEM NA WIĘCEJ SZACUNKU

- Chcę by ludzie wiedzieli, że po walce z Pacquiao wcale się nie skończyłem. Miałem pewne problemy menadżerskie oraz kilka innych spraw na głowie - przekonuje Joshua Clottey (38-4, 22 KO), który niedawnym zwycięstwem nad Antonym Mundine powrócił na salony boksu zawodowego.


WIDEO: PARZĘCZEWSKI vs MARIN

Podczas sobotniej gali w Kielcach Robert Parzęczewski (4-0, 2 KO) zastopował w ostatnich sekundach walki niepokonanego dotąd Ericlesa Torresa Marina (3-1-1, 1 KO). Teraz prezentujemy Wam nagranie w jakości HD z tej potyczki.


HATTON: KHAN MUSI SŁUCHAĆ GŁOWY, NIE SERCA

Ricky Hatton radzi Amirowi Khanowi (28-3, 19 KO), aby nie wdawał się w wymiany, kiedy zmierzy się 3 maja w Las Vegas z Luisem Collazo (35-5, 18 KO). Starszy z Brytyjczyków twierdzi, że Khan mógłby przegrać pojedynek na twardych warunkach, a przez to stracić szansę na walkę życia z Floydem Mayweatherem Jr (45-0, 26 KO).


BERISTAIN CHCE WALKI PACQUIAO vs MARQUEZ 5 POZA USA

Legendarny meksykański szkoleniowiec Ignacio Beristain wciąż nie jest przekonany do idei piątej walki Juana Manuela Marqueza (55-7-1, 40 KO) z Mannym Pacquiao (56-5-2, 38 KO), ale będzie wspierał "Dinamitę", jeżeli ten podejmie decyzję, że chce wyjść z Filipinczykiem do ringu ten jeden ostatni raz.


MAIDANA: NIE LUBIĘ BYĆ FAWORYTEM

Marcos Maidana (35-3, 31 KO) przyznaje, że odpowiada mu pozostawanie w cieniu Floyda Mayweathera (45-0, 26 KO) przed zaplanowaną na 3 maja walką w Las Vegas. Argentyńczyk był już spisywany na straty w innych pojedynkach i zwykle dobrze na tym wychodził.


'JAWOR TEAM' PRZED KOLEJNYM WYZWANIEM

Zarząd, a przede wszystkim zawodnicy Jaworznickiego Klubu Bokserskiego "Jawor" Team nie próżnują i już w sobotę (10.05.2014) o godzinie 18.00 w hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 w ramach IX MTB im. Roberta Kopytka o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna stoczą rewanżowy pojedynek z irlandzką drużyną Leinster.


WIDEO: JEŻEWSKI vs CZARNIAKIEWICZ

Jedną z ciekawszych walk podczas gali Tymex Boxing Night w Kielcach było starcie obiecującego Nikodema Jeżewskiego (6-0-1, 4 KO) z niezłym za czasów juniorskich Artsiomem Czarniakiewiczem (1-3, 1 KO) w kategorii junior ciężkiej. Poniżej prezentujemy Wam nagranie w jakości HD z tej potyczki i sześć rund dobrego boksu.MAYWEATHER O SILE MAIDANY

Przed sobotnią walką Marcos Maidana (35-3, 31 KO) jest trochę na wyrost przedstawiany jako najmocniej bijący przeciwnik w karierze Floyda Mayweathera (45-0, 26 KO). Oczywiście nie ulega wątpliwości, że "El Chino" dysponuje potężnym uderzeniem, a "Money" nie lekceważy tego atutu przeciwnika.CORBIN SPRAWDZI CLEVERLY'EGO

Niemal dokładnie rok temu Sean Corbin (17-4, 12 KO) stawiał przez osiem rund dzielnie czoła Mateuszowi Masternakowi. Poległ przed czasem, ale potem zanotował jeszcze dwa szybkie zwycięstwa przed czasem. A już 17 maja w Cardiff "powita" Nathana Cleverly'ego (26-1, 12 KO) w limicie kategorii junior ciężkiej.WAWRZYCZEK PRZEPRASZA

Łukasz Wawrzyczek (19-3-2, 2 KO) w ostrych słowach rozprawił się z sędziami, którzy jego zdaniem skrzywdzili go swoją decyzją przyznającą wygraną Kamilowi Szeremecie (7-0, 1 KO). Teraz jednak już trochę ochłonął i wydał oświadczenie, w jakim przeprasza za swoje wypowiedzi.
CHAVEZ WALCZY O SWOJE, CHCE BYĆ WOLNYM AGENTEM

Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) ma mnóstwo sympatyków i nie mniej krytyków, ale nikt nie może odmówić mu twardej szczęki, serca do walki i statusu gwiazdy. Syn największej meksykańskiej legendy boksu jest obecnie jednym z pięciu najpopularniejszych pięściarzy występujących w Stanach Zjednoczonych, ale nie zawsze przekłada się to na jego zarobki.


MAYWEATHER vs MAIDANA W POLSAT SPORT!

Doskonała wiadomość dla kibiców boksu w Polsce - hitowy pojedynek Floyda Mayweathera (45-0, 26 KO) z Marcosem Maidaną (35-3, 31 KO) zostanie wyemitowany na żywo przez telewizję Polsat Sport. Taką informację podał na Twitterze dziennikarz tej stacji - Mateusz Borek.


MAYORGA CHĘTNY NA WALKĘ Z RUBIO

Ricardo Mayorga (29-8-1,23 KO) wciąż ma nadzieję, że jego znane nazwisko zaprowadzi go z marszu do walki o mistrzostwo świata. W kuluarach pojawiła się plotka o jego możliwym spotkaniu z Marco Antonio Rubio (59-6-1, 51 KO), championem federacji WBC wagi średniej w wersji tymczasowej. "El Matador" nie ukrywa, że przyjąłby taką ofertę z otwartymi rękoma.


LEAPAI: DAWAJCIE TEGO AMERYKANINA!

Po powrocie do Australii Alex Leapai (30-5-3, 24 KO), który został w sobotę rozbity w ciągu niespełna pięciu rund przez Władimira Kliczkę (62-3, 52 KO), zapewnił, że wróci na ring silniejszy i nadal będzie dążyć do zdobycia mistrzostwa świata.