Archiwum wiadomości z dnia: 2022-02-28

 
CZERKASZYN PO WALCE CIEŚLAK vs OKOLIE

Niestety nie udało się. Michał Cieślak (21-2, 15 KO) zostawił w ringu serce, pod koniec pogonił nawet mistrza świata, ale to ręka Lawrence'a Okolie (18-0, 14 KO) powędrowała ostatecznie w górę. Tuż po ogłoszeniu werdyktu porozmawialiśmy o tej walce z Fiodorem Czerkaszynem, który z bliska dopingował Michała.


ZBIGNIEW RATYŃSKI: SĘDZIA RINGOWY NAM PRZESZKADZAŁ

- Michał zrobił to co mógł, ale trochę przeszkadzał nam sędzia ringowy. Na pewno nie była to ostatnia duża walka Michała i z pewnością wciąż będzie zapraszany do dużych walk - mówił już w hotelu po walce Zbigniew Ratyński, przyjaciel i współpromotor Michała Cieślaka (21-2, 15 KO), który przegrał na punkty z mistrzem WBO Lawrence'em Okolie (18-0, 14 KO).


OKOLIE vs CIEŚLAK: STATYSTYKI CIOSÓW

To była trudna do oglądania walka, pełna klinczu, nieczystych zagrywek i szarpaniny. Zwycięstwo Lawrence'a Okolie (18-0, 14 KO) nad naszym Michałem Cieślakiem (21-2, 15 KO) było jednak w pełni zasłużone. Na przestrzeni pojedynku Brytyjczyk był aktywniejszy i skuteczniejszy, co pokazują statystyki ciosów.
ALEKSANDER USYK CHWYTA ZA BROŃ W WALCE O UKRAINĘ

Ukraiński mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, były król wagi cruiser i mistrz olimpijski z Londynu (2012), Aleksander Usyk (19-0, 13 KO) nie wahał się, gdy jego ojczyzna została zaatakowana przez Rosję. Najpierw - kilka dni temu - wrócił do kraju, a dziś przekazano informację, że chwycił za broń i dołączył do obrony terytorialnej.
OKOLIE: CIEŚLAK JEST BARDZO SILNY, NAJTRUDNIEJSZY DOTĄD RYWAL

- Gdy ogłoszono walkę byłem przekonany, że go znokautuję. Kiedy jednak patrzyliśmy te ostatnie dni sobie w oczy zrozumiałem, że czeka mnie trudna robota. Cieślak okazał się najtrudniejszym z moich dotychczasowych rywali - mówił na konferencji prasowej po walce Lawrence Okolie (18-0, 14 KO), który pokonując na punkty Michała Cieślaka (21-2, 15 KO) po raz drugi obronił tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO.