Archiwum wiadomości z dnia: 2021-10-31

 WASILEWSKI: WIDZIAŁEM JUŻ ZWYCIĘSTWO MARKA!

- Nie widziałem żadnego skandalu w decyzji o przerwaniu walki Matyi. Mógł sędzia to przerwać. Mógł też puścić, bo zostały sekundy do końca rundy. Widziałem już zwycięstwo Marka! Duży pech! - skomentował na gorąco postawę Marka Matyi (20-3-2, 9 KO) w pojedynku z Craigiem Richardsem (17-2-1, 9 KO) jego promotor, Andrzej Wasilewski.


ROCZNICA WALKI LENNOX LEWIS vs 'RAZOR' RUDDOCK - Z BOWE'EM W TLE

To już prawie trzy dekady. 31 października 1992 roku, czyli dokładnie dwadzieścia dziewięć lat temu, doszło do świetnie zapowiadającej się walki Lennoxa Lewisa (21-0, 18 KO) z ostrą 'Brzytwą' - Donovanem Ruddockiem (27-3-1, 20 KO). Pojedynek miał być eliminatorem do tronu WBC, ale zwycięzca został niedługo potem ogłoszony nowym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji World Boxing Council.


TONY YOKA - MARTIN BAKOLE 10 LUB 17 GRUDNIA W PARYŻU?

W końcówce tego roku może dojść do bardzo ciekawego starcia w królewskiej dywizji. Niepokonany na zawodowych ringach Tony Yoka (11-0, 9 KO) 10 lub 17 grudnia w Paryżu może skrzyżować rękawice z Martinem Bakole (17-1, 13 KO). Jeśli rzeczywiście dojdzie do tego pojedynku, to będzie pierwszy prawdziwy test mistrza olimpijskiego z Rio w boksie zawodowym.ENNIS NOKAUTUJE DULORME, CHCE WALKI ZE SPENCEM JR (WIDEO)

Podczas wczorajszej gali w Las Vegas, na której Radzhab Butajew (14-0, 11 KO) zwyciężył Jamala Jamesa (28-2, 12 KO), zdobywając 'zwykły' pas WBA wagi półśredniej, kolejną zawodową wygraną przed czasem zanotował perspektywiczny Jaron Ennis (28-0, 26 KO). Pięściarz z Pensylwanii przejechał się po Thomasie Dulorme (25-6-1, 16 KO).


ANDY LEE OSTRO O POSTAWIE MOLINY W WALCE Z BABICIEM

Alen Babić (9-0, 9 KO) na wczorajszej gali Matchroom Boxing w O2 Arena w Londynie przejechał sie po Ericu Molinie (28-8, 20 KO), który ponownie zachowywał się w ringu bardzo dziwnie, opuścił ręce i praktycznie czekał na koniec walki. Eksperci i kibice z Wielkiej Brytanii są zgodni - nie chcą już widzieć Amerykanina w walkach na Wyspach.


VLOG RSC: BŁACHOWICZ TRACI PAS, GALA BORKA, MATYJA, ENNIS

Andrzej Pastuszek we Vlogu RSC podsumował wczorajszą przegraną Jana Błachowicza, który na gali UFC 267 stracił tytuł w wadze półciężkiej. Skomentował również galę MB Boxing Night X w Kaliszu, występ Marka Matyi (20-3-2, 9 KO) na gali Matchroom w Londynie oraz ekspresowy nokaut Jarona Ennisa (28-0, 26 KO) na gali w Las Vegas.