VLOG RSC: BŁACHOWICZ TRACI PAS, GALA BORKA, MATYJA, ENNIS

Andrzej Pastuszek we Vlogu RSC podsumował wczorajszą przegraną Jana Błachowicza, który na gali UFC 267 stracił tytuł w wadze półciężkiej. Skomentował również galę MB Boxing Night X w Kaliszu, występ Marka Matyi (20-3-2, 9 KO) na gali Matchroom w Londynie oraz ekspresowy nokaut Jarona Ennisa (28-0, 26 KO) na gali w Las Vegas. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 31-10-2021 17:40:13 
Janek zrobił swoje był już mistrzem KSW, potem UFC, wygrał super walkę z niepokonaną gwiazdą, Glover zasłużył, już wcześniej pokazywał twardą głowę i znakomity parter, w jego wypadku życie zaczyna się po czterdziestce, choć wątpię aby długo utrzymał się na tronie. Prochazka to ostry fighter, taki Roy Jones jr. MMA, a sam Błachowicz będzie miał trudnych rywali do odbudowy, bo czy Rakic, albo ww. pepik, właściwie każdy w tej ścisłej czołówce może wygrać z każdym, ciasno tam jak w izolatce:)
 Autor komentarza: Marduk
Data: 31-10-2021 18:37:36 
Janek niestety ma takie przyzwyczajenie, że zamiast próbować wstawać po obaleniu to zamyka się w gardzie jak jest na plecach albo szuka poddania z dołu przez co Glover na nim siedział cztery minuty w pierwszej rundzie, ale też choćby pierwsza walka z Coreyem, gdzie robił to samo. Tak samo niepotrzebnie cofał się pod siatkę albo szukał kimury w drugiej rundzie w klinczu zamiast bronić obalenia. No, ale to jest sporo emocji itd. W sumie i tak dużo osiągnął, a błędy zawsze są zwłaszcza jak jest duża presja itd.No i jak jest się na plecach to nieraz ciężko wstać jak ktoś kiedyś sparował to wie o czym mówię, jest to mega wyczerpujące i już w drugiej rundzie Jan był mocno zmęczony. Obalenie w pierwszej rundzie zadecydowało o dalszym przebiegu walki.
 Autor komentarza: Zarco5
Data: 31-10-2021 18:43:14 
Walić to całe mma, przy boksie to nawet nie stało. Mówię oczywiście o tym najwyższym poziomie, o całej otoczce i szlachetności boksu, bo sorry ale dwóch facetów wachajacych sobie genitalia w parterze mnie osobiście obrzydza i zmusza do zaprzestania oglądania takiego widowiska. MMA przy boksie to jak walka prehistorycznych ludzi na kije vs pojedynek gentlemanów na szpady. No ale co kto lubi
 Autor komentarza: RedaktorNaczelny
Data: 31-10-2021 19:44:04 
No i chuj bombki strzelił, szkoda strasznie szkoda bo przy kondycji naszego boksu to Janek był naszym jedynym rodzynkiem w sportach walki.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 01-11-2021 06:56:17 
@Zarco5
"MMA przy boksie to jak walka prehistorycznych ludzi na kije vs pojedynek gentlemanów na szpady"

Dobrze porównałeś. Myślę, że idea stopniowania "szlachetności" sportów walki, przy zrozumieniu ich podstawowej, chyba brutalnej idei - pobicia przeciwnika - jest pociągająca. A zatem, gdzie w takiej drabince, na tle innych stylów byłby boks? Może pokusić się o jakieś zestawienie 10 najlepszych sportów walki?
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 01-11-2021 07:35:19 
też nie jestem wielkim fanem mma, przytulanie, pozycje jak do ru...nia, chociaż dla zawodników to jest to zdrowszy sport, przyjmuje się dużo mniej ciosów, no i chyba bardziej ogólnorozwojowy niż boks
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-11-2021 09:18:59 
Parter mnie nie zachwyca, ale wielu topowych zawodników z elity(UFC) walczy przeważnie w stójce, wyjątkiem jest choćby Texeira, który jest typowym kulankowcem, ale trzeba mu przyznać, że jednym z najlepszych(vide jego walka z Santosem) W UFC też nie kalkulują z zerem w rekordzie oraz nie boją się jego rozdziewiczenia i faktycznie MMA jest mniej wyniszczające, tam można wygrać choćby przez dźwignie, a w boksie jednak głównym celem jest głowa. Zresztą kiedyś George Foreman ładnie to określił mówiąc o pięściarstwie jako najbardziej destrukcyjnym sporcie walki.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-11-2021 10:51:36 
Szkoda Janka, ale caly czas jest w topie, od niego zalezy jak sobie poradzi z obcna sytuacja.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.