TONY YOKA - MARTIN BAKOLE 10 LUB 17 GRUDNIA W PARYŻU?

W końcówce tego roku może dojść do bardzo ciekawego starcia w królewskiej dywizji. Niepokonany na zawodowych ringach Tony Yoka (11-0, 9 KO) 10 lub 17 grudnia w Paryżu może skrzyżować rękawice z Martinem Bakole (17-1, 13 KO). Jeśli rzeczywiście dojdzie do tego pojedynku, to będzie pierwszy prawdziwy test mistrza olimpijskiego z Rio w boksie zawodowym. 

Bakole boksuje bardzo rzadko, w tym roku kalendarzowym stoczył tylko jeden pojedynek, podobnie w ubiegłym. Na rozkładzie ma m.in. Siergieja Kuzmina. W kwietniu 2019 r. na gali MB Boxing Night w katowickim spodku pochodzący z Konga pięściarz przejechał się po Mariuszu Wachu. Z kolei Francuz wchodzi na wyższe obroty, jest w "15" rankingów światowych federacji, ale z takim zawodnikiem jak Bakole jeszcze na zawodostwie nie walczył. Za oceanem drugim promotorem Yoki jest Bob Arum i jego stajnia Top Rank, lecz póki co Yoka jeszcze nie zaboksował w Ameryce. Wszystkie walki toczył dotąd w ojczyźnie.

Jeszcze w marcu tego roku mówiło się o walce Francuza (ówczesnego mistrza Unii Europejskiej) z obowiązkowym pretendentem do pasa EBU, Marco Huckiem (45-2-1, 28 KO). Yoka jednak zwakował tytuł UE, a Europejska Unia Boksu wyznaczyła do walki z Huckiem Agita Kabayela (21-0, 13 KO). Mistrz olimpijski z Rio w konsekwencji prawdopodobnie odpuści plan zdobycia pasa czempiona Starego Kontynentu i rozpocznie pojedynki w Stanach Zjednoczonych na galach Top Rank. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 31-10-2021 09:32:25 
Ciekawe zestawienie bez wyraźnego faworyta. Szkoda tylko, że Bakole nie ma takiego ciągu na przeciwnika, jak jego starszy brat. Dlatego zapewne z Yoką ładnie przegra po wyrównanej walce na pełnym dystansie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 31-10-2021 09:52:08 
Dla mnie znakomite zestawienie i też uważam Yoke za delikatnego faworyta. Typowy odsiew ziarna od plew, zwycięzca awansuje do ekstraklasy.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 31-10-2021 11:20:00 
Bardzo dobry przeciwnik dla Francuza. Duży i silny a do tego wytrzymały. Ale moim zdaniem Yoka pokona go bardzo wyraźnie, być może nawet przed czasem.
Jak na ten moment to jest dobry poziom.
Mógłby w końcu Tony zawalczyć w USA. Albo pokazać się szerzej na jakiejś gali w UK.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 01-11-2021 03:20:09 
Jen.c Moline Irownie pazernego Adamka, Yoka vs Bakole to jak niedawna walka Cubanczyka Sanczeza z Ayage, obaj walcza o wygrana I obaj maja atuty na zwyciestwo, dla mnie faworytem Francis.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 01-11-2021 15:19:37 
swietne zestawienie, ktos sie mocno odbije a ktos troche spadnie. Bakole jest sprawdzony - silny, dynaminczy, sredni technicznie. Yoka to potencjal techniczny ale nie zdziwie sie jak Bakole go po prostu przelamie. Tak czy siak swietny fight
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.