Archiwum wiadomości z dnia: 2021-03-14

 
SZPILKA vs RÓŻAŃSKI 8 MAJA W RZESZOWIE? WASILEWSKI: NA 90%

Wydaje się, że po małej sadze kontraktowej z Arturem Szpilką (24-4, 16 KO) panowie doszli do porozumienia i 8 maja podczas gali w Rzeszowie dojdzie do pojedynku pięściarza z Wieliczki z niepokonanym Łukaszem Różańskim (13-0, 12 KO). Stawką pojedynku ma być pas WBC International wagi bridger, a cała impreza będzie transmitowana w systemie PPV.
ESTRADA vs GONZALEZ II: OBSZERNY SKRÓT WIELKIEJ WOJNY (WIDEO)

Czekaliśmy na wielką wojnę na światowym poziomie i dostaliśmy ją. Juan Francisco Estrada (42-3, 28 KO) pokonał dziś rano polskiego czasu Romana Gonzaleza (50-3, 41 KO), rewanżując się za porażkę z 2012 roku i unifikując pasy WBC i WBA wagi super muszej. Czy zgadzacie się z niejednogłośnym werdyktem? Oto skrót tej wspaniałej walki na platformie DAZN.VLOG RSC: ESTRADA NIE WYGRAŁ WALKI Z GONZALEZEM

Zdaniem Andrzeja Pastuszka Juan Francisco Estrada (42-3, 28 KO) nie wygrał sobotniego pojedynku rewanżowego z Romanem Gonzalezem (50-3, 41 KO). Meksykanin wygrał niejednogłośną decyzją sędziów, zrewanżował się Gonzalezowi i zunifikował pasy WBC i WBA w wadze super muszej. Swoją analizę Andrzej przedstawił w najnowszym odcinku Vlogu RSC, który możecie obejrzeć poniżej.


TRENER ŁAPIN NA TYDZIEŃ PRZED WALKĄ GŁOWACKI vs OKOLIE + KTO LECI?

O długich przygotowaniach, sparingach, rywalu i jego buńczucznych zapowiedziach, motywacji 'Główki' oraz zamieszaniu wokół sztabu, który uda się do Londynu, na tydzień przed walką Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) o tytuł mistrza świata porozmawialiśmy z jego wieloletni trenerem, Fiodorem Łapinem. Długa, ponad 20-minutowa rozmowa, w której poruszyliśmy wiele ciekawych tematów. Zapraszamy!


ESTRADA: ZROBIŁEM WYSTARCZAJĄCO WIELE, BY WYGRAĆ

Werdykt, wczorajszej, kapitalnej walki mistrzów w Dallas - Juan Francisco Estrada vs Roman Gonzalez II - wzbudził spore kontrowersje (zwłaszcza fatalna karta 117:111 dla Estrady). Meksykanin wygrał niejednogłośną decyzją sędziów, zrewanżował się Gonzalezowi i zunifikował pasy WBC i WBA w wadze super muszej. Po wszystkim stwierdził, że zasłużył na zwycięstwo, a Nikaraguańczyk przyjął porażkę z godnością.
RÓŻAŃSKI DLA BOKSER.ORG: WSZYSTKO IDZIE W DOBRYM KIERUNKU

- Wiem tyle, co piszą na portalach. Nie dzwonię i nie pytam, bardzo mocno trenuję. Jakieś daty padły i wydaje się, że ten termin 8 maja jest najbardziej realny - mówi w rozmowie z BOKSER.ORG Łukasz Różański (13-0, 12 KO), który za niecałe dwa miesiące w Rzeszowie ma skrzyżować rękawice z Arturem Szpilką (24-4, 16 KO) w walce o pas WBC International wagi bridger. Transmisja odbędzie się w systemie PPV.

ŁUKASZ MACIEC PO WOJNIE Z MENDOZĄ

Łukasz Maciec (27-3-1, 5 KO) pokonał Pablo Mendozę, ale jak sam przyznał, w trzeciej rundzie był sam na skraju porażki po haku na wątrobę. Po bardzo trudnej ringowej przeprawie porozmawialiśmy z Łukaszem o tym pojedynku oraz planach na przyszłość.


PRZEKRĘT! ROCZNICA WALKI LEWIS vs HOLYFIELD

To był jeden z największych przekrętów w dziejach boksu, tym bardziej, że w walce o absolutny prym w królewskiej kategorii. To już dwadzieścia dwa lata od pamiętnej walki Lennoxa Lewisa (34-1, 27 KO) z Evanderem Holyfieldem (36-3, 25 KO). W stawce znalazły się wtedy pasy WBC, WBA i IBF wagi ciężkiej.