Archiwum wiadomości z dnia: 2021-01-19

 
CARLOS GONGORA JUŻ NA POKŁADZIE GRUPY MATCHROOM

Carlos Gongora (19-0, 14 KO) reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008) i Londynie (2012), lecz dotąd w gronie zawodowców nie pokonał nikogo poważnego. Aż jego talent eksplodował na rozpisce gali Gołowkin vs Szeremeta pod koniec roku 2020, gdy po świetnej walce efektownie pokonał kreowanego przez niektórych na wschodzącą gwiazdę boksu Ali Achmedowa (KO 12).SALITA: TYSON FURY JEST NIEMAL NIE DO POKONANIA

Wielka walka o wszystkie pasy mistrzowskie wagi ciężkiej - Tyson Fury vs Anthony Joshua - może zostać ogłoszona w najbliższych tygodniach, więc mówi się o niej nieustannie. Ciekawą opinią na temat stylu boksowania Fury'ego podzielił się były brooklyński bokser (obecnie promotor) Dimitrij Salita, który przez lata współpracował z trenerem olbrzyma z Wilmslow - Javanem Hillem.


ROBERT PARZĘCZEWSKI: NIE SKREŚLAJCIE MNIE ZBYT SZYBKO!

- Spróbuję jeszcze sił w kategorii super średniej. Przegrałem z innych powodów, a nie przez robienie wagi. Chętnie zrewanżowałbym się i znów spotkał z Chusanowem, ale to nie zaprząta mi głowy. Nie skreślajcie mnie jeszcze. Ja w siebie cały czas wierzę i wiem, że mogę jeszcze dużo osiągnąć - mówi szykujący się do powrotu po bolesnej wrześniowej porażce Robert Parzęczewski (25-2, 16 KO). Powrót już w marcu.JARON ENNIS ZMIERZY SIĘ W KWIETNIU Z SIERGIEJEM LIPINIECEM?

Jeden z najlepszych prospektów w światowym boksie, rywalizujący w wadze półśredniej Jaron Ennis (26-0, 24 KO) może w kwietniu zmierzyć się z byłym mistrzem świata wagi junior półśredniej Siergiejem Lipiniecem (16-1-1, 12 KO). Urodzony w Kazachstanie Rosjanin to uznana marka i byłby - przynajmniej na papierze - prawdziwym wyzwaniem dla Amerykanina.
NEGOCJACJE W SPRAWIE WALKI CANELO vs SAUNDERS NA OSTATNIM ETAPIE

Szef grupy Matchroom, Eddie Hearn ujawnił, że rozmowy z Saulem Alvarezem (54-1-2, 36 KO) o jego majowej walce unifikacyjnej z Billym Joe Saundersem (30-0, 14 KO) są na bardzo zaawansowanym etapie. Canelo Alvarez to posiadacz pasów WBA i WBC wagi super średniej, Saunders posiada pas WBO. O starciu Meksykanina z Brytyjczykiem mówi się już od bardzo dawna, ale wygląda na to, że w końcu do niego dojdzie.
KOBIECY WIECZÓR W PPV 5 MARCA: SHIELDS vs DICAIRE

Za niewiele ponad miesiąc - 5 marca, tuż przed Międzynarodowym Dniem Kobiet - w amerykańskim mieście Flint w stanie Michigan czeka nas ważny wieczór boksu kobiet transmitowany w PPV, zwieńczony walką o miano niekwestionowanej (w stawce są pasy IBF, WBC, WBA i WBO) mistrzyni wagi junior średniej - Claressa Shields (10-0, 2 KO) vs Marie-Eve Dicaire (17-0).