Archiwum wiadomości z dnia: 2021-01-10

 

SZPILKA DO PROMOTORA: JONAK BĘDZIE PRAWYM MENADŻEREM!

Damian Jonak kilka dni temu udzielił głośnego wywiadu Mateuszowi Fudali ze Sport.tvp.pl. Tuż po publikacji serię postów na Twitterze wypuścił Andrzej Wasilewski. Szef grupy Knockout Promotions w mocnych słowach odnosił się do wypowiedzianych słów Jonaka. Stronę pięściarza trzyma Artur Szpilka (24-4, 16 KO), który zdecydował się odpowiedzieć promotorowi, gdy ten stworzył ankietę z pytaniem, jakim menadżerem będzie Jonak.


TEOFIMO LOPEZ: MOIM NASTĘPNYM RYWALEM BĘDZIE DEVIN HANEY

Teofimo Lopez (16-0, 12 KO) posiada tytuły IBF, WBA, WBO i WBC Franchise wagi lekkiej, natomiast Devin Haney (25-0, 15 KO) również jest mistrzem WBC, ale nie jest uznawany za pełnoprawnego czempiona z uwagi na coraz bardziej zawiłą politykę federacji. Sprawę może ostatecznie rozstrzygnąć chyba jedynie walka Lopeza z Haneyem i niekwestionowany czempion o honduraskich korzeniach właśnie do niej dąży.


PLEBISCYT PS: BŁACHOWICZ SIÓDMY, ŻADNYCH PIĘŚCIARZY W STAWCE

Jan Błachowicz był jedynym reprezentantem sportów walki w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2020. Mistrz UFC wagi ciężkiej po głosach kibiców zajął wczoraj siódme miejsce. Obiektywnie powinien być zdecydowanie wyżej, ale nie zapominajmy, że to niekoniecznie plebiscyt na najlepszego, ale na najpopularniejszego sportowca roku, bo głosują kibice. Oczywiście w gronie nominowanych nie pojawiły się nazwiska polskich pięściarzy.


BENAVIDEZ: MOŻEMY STWORZYĆ Z CANELO TRYLOGIĘ WALK

W górach Big Bear trwa obóz byłego mistrza świata wagi super średniej, 24-letniego Davida Benavideza (23-0, 20 KO), który ma stoczyć walkę w pierwszym kwartale tego roku, zapowiadany jest termin marcowy. Tymczasem młody zawodnik - uważany za jeden z największych talentów światowego boksu - snuje wizje walk z wybitnymi czempionami, m.in. z Saulem Alvarezem (54-1-2, 36 KO) i Arturem Beterbijewem (15-0, 15 KO).
BYŁY TRENER CHISORY: EUBANK JR POKONAŁBY CANELO

Angielski trener Don Charles - znany przede wszystkim z pracy ze swoim byłym podopiecznym, popularnym wojownikiem wagi ciężkiej Dereckiem Chisorą - jest przekonany, że inny zawodnik z Wysp, Chris Eubank Jr (29-2, 22 KO) pokonałby lidera współczesnego boksu, mistrza świata czterech kategorii wagowych (obecnie czempiona WBC i WBA wagi super średniej) Saula Alvareza (54-1-2, 36 KO).


WASILEWSKI I SZPILKA: SENTYMENTALNA WYMIANA ZDAŃ

Szef grupy Knockout Promotions, Andrzej Wasilewski rozpoczął w mediach społecznościowych rozmowę ze swoim byłym podopiecznym, jednym z najpopularniejszych polskich sportowców ostatniej dekady Arturem Szpilką (24-4, 16 KO). Szpilka odpowiedział i otrzymaliśmy mieszankę sentymentalnych wspomnień z dosadnymi stwierdzeniami.