BENAVIDEZ: MOŻEMY STWORZYĆ Z CANELO TRYLOGIĘ WALK

W górach Big Bear trwa obóz byłego mistrza świata wagi super średniej, 24-letniego Davida Benavideza (23-0, 20 KO), który ma stoczyć walkę w pierwszym kwartale tego roku, zapowiadany jest termin marcowy. Tymczasem młody zawodnik - uważany za jeden z największych talentów światowego boksu - snuje wizje walk z wybitnymi czempionami, m.in. z Saulem Alvarezem (54-1-2, 36 KO) i Arturem Beterbijewem (15-0, 15 KO).

DAVID BENAVIDEZ: NAJPIERW PLANT, DOPIERO POTEM CANELO >>>

- Callum Smith cofał się przed Canelo Alvarezem, moim zdaniem miał za mało czasu na przygotowania. Ludzie nie wiedzą, ile daje ośmiotygodniowy obóz. Canelo (mistrz WBA i WBC w limicie 168 funtów - przyp.red.) dobrze wygląda w wadze super średniej, w jego boksie widać elementy zaczerpnięte z arsenału innych legend. Szanuję Canelo, jest dla mnie legendą, ale nie mam zamiaru bić przed nim pokłonów. To nie mój styl, wierzę, że mogę pokonać Alvareza. Czuję w głębi serca, że to zrobię. Jestem coraz szybszy i coraz silniejszy. Moje walki z Canelo będą jak walki Erika Moralesa z Marco Antonio Barrerą. Możemy stworzyć trylogię - powiedział Benavidez.

- (...) Muszę teraz lepiej dbać o wagę i to właśnie robię. Zawsze byłem tak naprawdę zdyscyplinowany, nie zwalniam teraz nawet na moment. Mam wszystko: szybkość, siłę uderzenia i ringową inteligencję. Ale dopóki nie wejdę do ringu z Canelo, nie dowiemy się, jak będzie wyglądała nasza walka. Dziś daję z siebie wszystko i szukam wielkich walk. Na razie muszę zrobić porządki w mojej wadze, a potem mogę ruszyć do kategorii półciężkiej. Myślę, że jestem w stanie pokonać Artura Beterbijewa (mistrza IBF i WBC wagi półciężkiej - przyp.red.), jednak musiałbym być w swojej najlepszej formie. Nie będę gadał bzdur, Beterbijew to bestia, trzeba się przygotować do walki z kimś takim w specjalny sposób - dodał zawodnik zwany ''El Bandera Roja''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 10-01-2021 10:29:30 
Kolejny pieściarz który podkreśla że Smith miał za mało czasu na przygotowania. Oczywiście nie sądzę by wiele to wniosło, bo Smith dał sobie narzucić styl Alvareza, niemniej jest to kolejny rywal koksa, który do walki z nim przystępuje nie na równych warunkach. Meksykanin robi to notorycznie z różnego rodzaju rywalami.
Kowaliow miał pojedynek z nim w dwa miesiące po trudnej walce z Yarde, w której był podłączony
Jacobs miał zapis o wadze w dniu walki.
Nawet ten średniak Fielding miał jakieś wymogi.

Bodajże tylko Plant odmówił Alvarezowi, reszta wolała zarobić, albo brutalniej, sprzedać się..
 Autor komentarza: samqualis
Data: 10-01-2021 10:44:25 
"jest to kolejny rywal koksa, który do walki z nim przystępuje nie na równych warunkach"

obaj mieli tyle samo czasu na przygotowanie wiec to nie sa rowne warunki debilu? xD
 Autor komentarza: MLJ
Data: 10-01-2021 10:45:40 
Widzę że nic się nie zmieniło i na moja przynętę łapią się tylko leszcze :)
 Autor komentarza: samqualis
Data: 10-01-2021 10:49:03 
skoro dla ciebie rowne warunki nie sa rownymi warunkami to znaczy ze jestes zwyklym kretynem proste xD
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 10-01-2021 10:56:14 
Benavidez zostanie zbity już w pierwszej walce, a zatem żadnej trylogii nie będzie.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 10-01-2021 11:25:37 
Nie mówię, że tak jest, ale w przypadku "Canelo" trzeba mieć świadomość tego, że to on jest stroną "A" i to on przynajmniej od niedawna wybiera sobie następnego rywala. Dlatego Alvarez, tak naprawdę mógł wiedzieć, że Smith będzie jego następnym rywalem od bardzo dawna i po prostu zwlekał z ogłoszeniem tej walki. Oczywiście są to tylko zwykle dywagacje, ale taki scenariusz też trzeba brać pod uwagę.
 Autor komentarza: leon84
Data: 10-01-2021 11:47:22 
@trashtalk
Oczywiście,że Canelo jest stroną A,ale że Smith ma być jego rywalem gadało się już od dawna i Callum miał dużo czasu,żeby przygotować się pod walkę z Alvarezem.Poza tym walkę ogłoszono 5 tygodni przed,a rozmowy w sprawie walki zaczęły się wcześniej.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 10-01-2021 11:55:23 
@leon84

Oczywiście, że Callum musiał wiedzieć wcześniej o tej walce, niż wskazywałby na to termin jej ogłoszenia. Co nie zmienia faktu, że Alvarez musiał wiedzieć o tym jeszcze wcześniej :-).

Chciałbym podkreślić, że wg mnie, Smith nawet choćby się rok przygotowywał do tego pojedynku, to i tak nie pokonałby Meksykanina. Po prostu Saul jest na innym poziomie.
 Autor komentarza: Zartan
Data: 10-01-2021 12:03:24 
Ludzie dajcie już spokój. Ten MLJ to największy pajac i idiota tego forum a i tak pewnie się brandzluje do walk Canelo. Dla niego Rudy pewnie nie wygrał żadnej z walk jakie stoczył bo wszędzie było "coś" ale to logiczne kiedy jest się tak upośledzonym. Dobrze , że Golovkin obija Szeremety i Rollsy. To są dopiero przeciwnicy. Tu pieprzy , że Kovaliov stoczył walkę z Saulem trzy miesiące po walce z Yardem ale Golovkin by nie wyszedł do niego nawet tydzień po walce z Yarde o Callumie nie wspominając.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 10-01-2021 13:45:58 
Widzę że ktoś sie przelogował :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.