Archiwum wiadomości z dnia: 2020-12-21

 GIENNADIJ GOŁOWKIN ZMIERZY SIĘ W MAJU Z JAIME MUNGUIĄ?

Po piątkowym zwycięstwie nad Kamilem Szeremetą mistrz świata IBF wagi średniej Giennadij Gołowkin (41-1-1, 36 KO) rozgląda się za nowymi rywalami. Coraz więcej mówi się o jego walce z Jaime Munguią (36-0, 29 KO), byłym czempionem kategorii junior średniej. Według prezesa promującej Meksykanina grupy Golden Boy - Erica Gomeza - walka Munguia vs Gołowkin mogłaby się odbyć w maju przyszłego roku.CZERNINA Q AND A #2 (PYTANIA)

W tym tygodniu w 'Czerninie' druga odsłona formatu Q and A, który pojawia się raz w miesiącu. Od poniedziałku do środy możecie zadawać bokserskie pytania, na według mnie najciekawsze odpowiem w niedzielę. Wśród autorów pytań raz na kwartał losowana będzie kozacka nagroda sponsorowana przez grupę Remy Cointreau.

TYSON FURY I TEOFIMO LOPEZ BOKSERAMI ROKU WEDŁUG THE RING

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) i mistrz IBF, WBA, WBO i WBC wagi lekkiej Teofimo Lopez (16-0, 12 KO) zostali laureatami nagrody dla boksera roku według magazynu The Ring. To pierwszy taki przypadek od 1985 roku, gdy nagrodą podzielili się Donald Curry i Marvin Hagler. Fury jest również pierwszym w historii Brytyjczykiem, który zdobył nagrodę dwukrotnie (po raz pierwszy w 2015 roku).