GIENNADIJ GOŁOWKIN ZMIERZY SIĘ W MAJU Z JAIME MUNGUIĄ?

Redakcja, Boxingscene

2020-12-21

Po piątkowym zwycięstwie nad Kamilem Szeremetą mistrz świata IBF wagi średniej Giennadij Gołowkin (41-1-1, 36 KO) rozgląda się za nowymi rywalami. Coraz więcej mówi się o jego walce z Jaime Munguią (36-0, 29 KO), byłym czempionem kategorii junior średniej. Według prezesa promującej Meksykanina grupy Golden Boy - Erica Gomeza - walka Munguia vs Gołowkin mogłaby się odbyć w maju przyszłego roku.

SZEREMETA: KAŻDY CIOS GOŁOWKINA BOLAŁ >>>

- Jaime Munguia zdecydowanie zasługuje na walkę mistrzowską z "GGG". To jedna z najciekawszych walk, jakie można zorganizować w wadze średniej. Pojedynek największej wschodzącej gwiazdy meksykańskiego boksu z najbardziej dominującym czempionem ostatniej dekady w limicie 160 funtów - powiedział Gomez.

- Walka Gołowkina z Munguią świetnie pasuje do wiosennego weekendu, w którym odbywa się święto Cinco De Mayo (...) - dodał prezes Golden Boy. 

Przypomnijmy, że Munguia chciał walczyć z Gołowkinem już w maju 2018 roku, po tym jak w organizmie Saula Alvareza wykryto clenbuterol i Canelo został zawieszony, co opóźniło jego rewanż z Kazachem. Ostatecznie Munguia nie został zaakceptowany jako zastępczy rywal przez Komisję Sportową Stanu Nevada, a Gołowkin stoczył pojedynek z Vanesem Martirosjanem, którego szybko znokautował. Tydzień później Munguia pokonał przed czasem Sadama Alego i zdobył tytuł WBO w wadze junior średniej.

Meksykanin bronił pasa pięciokrotnie, a potem przeszedł do wagi średniej. W styczniu tego roku pokonał w tej kategorii Gary'ego O'Sullivana, a w październiku Tureano Johnsona - obu przed czasem.