Archiwum wiadomości z dnia: 2020-06-12

 


ABSURDY W NEVADZIE

Niektóre decyzje są głupie i niezrozumiałe. Oto jedna z nich. Bob Bennett - szef Komisji Sportowej Stanu Nevada, nie zgodził się usankcjonować walki Andrew Cancio (21-5-2, 16 KO) z Manuelem Rojasem (18-4, 5 KO). Powód? Rzekomo zbyt duża różnica klas.


WIDEO: CAŁA WALKA ADAMA KOWNACKIEGO Z ROBERTEM HELENIUSEM

Siódmego marca tego roku doszło do dużej, dla polskich kibiców wręcz szokującej niespodzianki w brooklyńskim Barclays Center. Najlepszy obecnie polski zawodnik wagi ciężkiej, Adam Kownacki (20-1, 15 KO) przegrał przed czasem z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO). Premier Boxing Champions przedstawiło wczoraj kibicom cały ten pojedynek w jakości HD.


10 RUND I ZWYCIĘSTWO WACHA - 'VIKING' WALCZYŁ Z KONTUZJĄ RĘKI

Przed kilkunastoma minutami zakończyła się gala w Pałacu w Konarach. W pojedynku wieczoru zmierzyli się dwaj zawodnicy, którzy w przeszłości walczyli o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z braćmi Kliczko - Mariusz Wach (36-6, 19 KO) i Kevin Johnson (34-17-1, 18 KO). Spodziewaliśmy się tego jak może wyglądać przebieg tego pojedynku i chyba nikt nie jest zaskoczony wynikiem, choć trzeba przyznać, że Amerykanin pokazał się z niezłej strony.


KONTUZJA ANTHONY'EGO JOSHUY: HEARN USPOKAJA

Kontuzja lewego kolana, jakiej doznał mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony Joshua (23-1, 21 KO), sprawiła, że kibice zaczęli się martwić o tegoroczne i przyszłoroczne plany Brytyjczyka. Sytuację stara się uspokoić promotor Joshuy, Eddie Hearn, który zapewnia, że przyszłość jest niezagrożona.

KEITH THURMAN WRACA DO FORMY I OBIECUJE MOCNY POWRÓT

W lipcu zeszłego roku Keith Thurman (29-1, 22 KO) przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Mannym Pacquiao i stracił tytuł czempiona WBA wagi półśredniej. Po przejściu operacji kości śródręcza stwierdził m.in., że jego przygotowania do walki były zaburzone z powodu kontuzji i że podczas pojedynku był zmuszony do boksowania jedną, prawą ręką. Teraz wraca do formy i obiecuje mocny powrót.


JOHN FURY: WALKA Z JOSHUĄ BĘDZIE ŁATWIEJSZA NIŻ WALKA Z WILDEREM

Ojciec i były trener mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), John Fury przewidział demolkę, jaką jego syn urządził w lutym Deontayowi Wilderowi. Teraz cały bokserski świat czeka na walkę Tyson Fury vs Anthony Joshua o wszystkie pasy królewskiej dywizji. Typ Johna na ten pojedynek jest jeszcze bardziej dosadny niż na walkę z Wilderem.