ZWYCIĘSTWO MŁODEGO PROKSY, PIĄTKOWSKA DRUGI RAZ POKONAŁA KOPIŃSKĄ

Trwa gala w Pałacu w Konarach, podczas której w walce wieczoru Mariusz Wach (35-6, 19 KO) skrzyżuje rękawice z Kevinem Johnsonem (34-16-1, 18 KO). Przed kilkunastoma minutami zakończył się natomiast pojedynek byłej mistrzyni świata Ewy Piątkowskiej (14-1, 4 KO) z zawodniczką Silesii Boxing Kariną Kopińską (13-33-4, 3 KO).

Warto wspomnieć, że na undercardzie wystąpił Artur Proksa - syn Grzegorza, byłego mistrza Europy wagi średniej. W Konarach 15-letni pięściarz zrewanżował się Jakubowi Targielowi za porażkę z marca ubiegłego roku. Obaj zawodnicy pokazali fajny boks i obaj rokują na przyszłość. Największym celem Proksy na najbliższy rok jest udany udział w amatorskich mistrzostwach Europy. 

Piątkowska-Kopińska. Pierwsze starcie było dobre w wykonaniu Kopińskiej. Zardzewiała w ringu Ewa starała się wydłużać dystans, Kopińska szukała natomiast szybkich akcji w półdystansie. Drugą odsłonę Kopińska rozpoczęła od czystego uderzenia prawym sierpowym. Podopieczna Andrzeja Liczika biła sztywne lewe proste, jej rywala za to wybierała kombinacje: lewy-prawy prosty i wydłużony lewy podbródkowy. Karina upatrywała szanse w kombinacjach i ciosach sierpowych, widać było plan wejścia w półdystans i bicia prawego sierpowego ze strony Kopinskiej. 

Była mistrzyni świata w boksie zawodowym zaczęła jednak uderzać jeszcze więcej ciosów prostych, dokładając do nich uderzenia na dół. Gdy skutecznie uruchomiła prawą rękę, zaczęła budować sobie przewagę. Dalej walczyła na dystans, skutecznie radząc sobie z ambitną przeciwniczką. Z rundy na rundę zawodniczka Knockout Promotions wyglądała coraz lepiej i podkręcała tempo, Kopińska była za to już wyraźnie zmęczona, zważywszy, że Piątkowskiej udawało się celnie trafiać również na jej korpus.

Sędziowie po sześciu rundach jednogłośnie na punkty wskazali na Ewę Piątkowską (58-56 59-55, 58-56) i to jej ręka powędrowała do góry w geście zwycięstwa. Obie zawodniczki dały dosyć dobry pojedynek, choć jeśli Ewa ma jeszcze ambicje na sukcesy w boksie, musi przygotować lepszą formę na swoje następne występy. 

Wyniki pozostałych walk trwającej gali:

Marcin Ficner vs. Jakub Laskowski: zwycięstwo Laskowskiego na punkty po czterech rundach
Artur Proksa vs. Jakub Targiel (boks amatorski): zwycięstwo Proksy na punkty
Hubert Benkowski vs. Maciej Ważny: zwycięstwo Benkowskiego na punkty po czterech rundach
Radosław Chojnowski vs. Sebastian Rembecki: wygrana Rembeckiego stosunkiem "dwa do remisu"
Krzysztof Rogowski - Maksym Vislaukh: zwycięstwo Białorusina przez TKO w drugiej rundzie
Alexas Kubicki - Julia Kabzińska (boks amatorski): punktowe zwycięstwo Kubicki
Damian Ławniczak - Siergiej Huk: zwycięstwo Ukraińca przed czasem w drugiej rundzie

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LoboHC
Data: 13-06-2020 15:12:30 
Ogólnie słaba gala
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.