JESSIE MAGDALENO WYGRYWA W DANIU GŁÓWNYM GALI TOP RANK

Za nami druga gala grupy Top Rank w przeciągu 48 godzin. W daniu głównym w walce wagi piórkowej zwycięstwo zanotował były mistrz świata niższego limitu, Jessie Magdaleno (28-1, 18 KO).

Yenifel Vicente (36-5-2, 28 KO) już w pierwszej rundzie zapoznał się deskami. W czwartej uderzył dawnego championa poniżej pasa i poprawił uderzeniem w tył głowy, za co odjęto mu dwa punkty. Jeszcze przed przerwą znów trafił poniżej pasa, sędzia Robert Byrd odjął mu więc trzeci punkt. W piątej odsłonie Magdaleno ponownie posłał przeciwnika na deski.

Na niewiele ponad minutę przed końcem dziesiątego starcia i całej walki Vicente znów uderzył poniżej pasa. Pan Byrd zabrał mu czwarty punkt i zdyskwalifikował.

Wcześniej Adam Lopez (14-2, 6 KO) pokonał stosunkiem głosów dwa do remisu Louie Corię (12-3, 7 KO), zdobywając pas Ameryki Północnej w wadze piórkowej. Punktacja 95:95 i dwukrotnie 96:94 najlepiej pokazuje, jak wyrównany był to pojedynek.

Obiecujący Gabriel Muratalla (3-0, 3 KO) już w pierwszej rundzie odprawił Fernando Roblesa (2-3), a niepokonani Eric Mondragon (3-0-1, 2 KO) i Mike Sanchez (6-0-1, 2 KO) zaboksowali na remis.