Archiwum wiadomości z dnia: 2019-12-16

 


SHIELDS ROZMAWIAŁA Z DANĄ WHITE'EM W SPRAWIE WALKI Z NUNES

Jedna z najlepszych bokserek zawodowych na świecie, dwukrotna mistrzyni olimpijska Claressa Shields (9-0, 2 KO) niespodziewanie ogłosiła w październiku, że w przyszłym roku zadebiutuje w MMA. I wygląda na to, że mogła mówić poważnie: w ostatni weekend pojawiła się na gali UFC 245, gdzie królowa UFC Amanda Nunes pokonała Germaine de Randamie.


TEOFIMO LOPEZ SR: ŁOMACZENKO NIE DOTRWA DO KOŃCA PIĄTEJ RUNDY

Świeżo upieczony mistrz świata IBF wagi lekkiej, 22-letni Teofimo Lopez (15-0, 12 KO) nie zrobił w sobotę wrażenia na słynnym Wasylu Łomaczence (14-1, 10 KO), mistrzu WBC, WBA i WBO, który ma w marcu lub kwietniu skrzyżować z Lopezem rękawice w unifikacyjnym pojedynku. Natomiast ojciec Lopeza - odpowiedzialny w dużej mierze za jego bokserski rozwój - pozostaje bezkompromisowy w swoich opiniach o Ukraińcu.


KOPIŃSKA AKTYWNIE KOŃCZY ROK. SPRAWDZI NIEPOKONANĄ FRANCUZKĘ

Karina Kopińska (13-30-4, 3 KO) przy świątecznym stole myślami będzie być może przy swojej pracy. Tą jest oczywiście szermierka na pięści, a już 28 grudnia Karinę czeka kolejny występ. Polka podczas gali w Marsylii stanie naprzeciw Elhem Mekhaled (13-0, 2 KO), z którą walczyła już w ubiegłym roku, przegrywając na punkty. W marcu 'The Diamond' wygrała tymczasowy pas WBC wagi super piórkowej.


ARUM: PULEW POWALI JOSHUĘ NA DESKI

Bob Arum promujący Bułgara Kubrata Pulewa oznajmił właśnie, że jego podopieczny na pewno jest w stanie sprawić niespodziankę i odebrać pasy Anthony'emu Joshui. Pulew w pierwszej połowie przyszłego roku ma stanąć naprzeciw Brytyjczyka w walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.


KELLERMAN: CO SIĘ STANIE, GDY WILDER TRAFI JOSHUĘ PRAWĄ RĘKĄ?

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) ma zapewne przed sobą w przyszłym roku obowiązkowe obrony pasów IBF (walka z Kubratem Pulewem) i WBO (walka z Aleksandrem Usykiem), ale sporo mówi też o walce unifikacyjnej ze zwycięzcą lutowej konfrontacji Deontay Wilder vs Tyson Fury II. Ceniony komentator i ekspert Max Kellerman twierdzi, że w walce z obecnym mistrzem WBC Brytyjczyk musiałby być stosunkowo agresywny.


ADAM KOWNACKI POZNAŁ DATĘ POWROTU

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej ma już na wyciągnięcie ręki, ale póki co sytuacja ułożyła się w ten sposób, że musi stoczyć przynajmniej jeszcze jedną potyczkę z kimś innym. Wiemy już przynajmniej kiedy i gdzie.