Archiwum wiadomości z dnia: 2019-10-19

 


SKRÓT WALKI BETERBIJEW vs GWOZDYK W FILADELFII

Obdarzony potworną, naturalną siłą uderzenia Artur Beterbijew (15-0, 15 KO) pokonał wczoraj po świetnej walce przed czasem Aleksandra Gwozdyka (17-1, 14 KO), zunifikował pasy IBF i WBC wagi półciężkiej i zaistnieje być może wreszcie w świadomości mainstreamowych kibiców. Na gali w Filadelfii można było zobaczyć wszystko, co najlepsze w destrukcyjnym boksie Rosjanina.PIĘŚCIARZ IDEALNY WEDŁUG ARTURA SZPILKI

W mediach społecznościowych trwa zabawa przygotowana przez TVP Sport, polegająca na stworzeniu idealnego pięściarza. Budując taką postać bierze się pod uwagę dziewięć wyznaczonych kategorii, a wybierać można spośród czynnych sportowo (nadal boksujących) zawodników. Pierwszym znanym pięściarzem, który stworzył swojego boksera na podstawie ww. kryteriów, jest Artur Szpilka (22-4, 15 KO), którego już 26 października w Sosnowcu czeka bój z Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO).

BETERBIJEW: NIE LUBIĘ ZBYTNIO TRENOWAĆ, TERAZ MAM NOWĄ MOTYWACJĘ

Mistrz świata IBF i WBC wagi półciężkiej, Artur Beterbijew (15-0, 15 KO), który wczoraj pokonał w walce unifikacyjnej Aleksandra Gwozdyka (17-1, 14 KO) na gali w Filadelfii, stwierdził, że jest teraz gotowy na pojedynki z pozostałymi czempionami swojej kategorii, a także na walkę z Canelo Alvarezem, który mistrzem w limicie do 175 funtów może zostać. Celem Beterbijewa jest unifikacja wszystkich pasów.

CANELO vs WOODLEY: KOLEJNA BOKSERSKA WOJNA ZE ŚWIATEM MMA?

Walki bokserów z zawodnikami MMA są często krytykowane, ale pobudzają wyobraźnię kibiców i mogą przynosić ogromne zyski, czego świadectwem był pojedynek Floyda Mayweathera z Conorem McGregorem w sierpniu 2017 roku (zwycięski Mayweather zarobił wtedy ok. 300 milionów dolarów, McGregor około stu). Kwestią czasu jest kolejny lukratywny crossover, niedawno mówiło się m.in. o walkach Shields vs Nunes i Łomaczenko vs Cejudo, a w ostatnich dniach...


BODZIOCH I BOŁOZ PRZED DZISIEJSZĄ WALKĄ W ŁOMIANKACH

Kamil Bodzioch (4-0, 1 KO) po długim obozie z Arturem Szpilką i jego trenerem Romanem Anuczinem stoczy dziś ostatnią walkę w wadze ciężkiej. Kolejny start już w kategorii cruiser. O wspólnych przygotowaniach ze 'Szpilą' i starciu z Michałem Bołozem (2-1, 2 KO) porozmawialiśmy z nim tuż po ceremonii ważenia. W rozwinięciu także rozmowa z Bołozem.