Archiwum wiadomości z dnia: 2019-07-31

 

KOROBOW: JACOBS NIE JEST W STANIE ZE MNĄ WYGRAĆ

Jeden z hegemonów boksu olimpijskiego pierwszej dekady XXI wieku, dwukrotny mistrz świata amatorów Matt Korobow (28-2-1, 14 KO) twierdzi, że były zawodowy mistrz świata wagi średniej, Daniel Jacobs (35-3, 29 KO) unika konfrontacji ze swoim pogromcą. Amerykanin przegrał z Korobowem przed czasem podczas Pucharu Świata w 2005 roku.ROSYJSKA WOJNA O PAS PO PACQUIAO: BESPUTIN vs BUTAJEW JESIENIĄ

Prawdopodobnie w październiku dojdzie do ważnej walki dwóch bardzo ciekawych rosyjskich zawodników wagi półśredniej - Aleksandra Besputina (13-0, 9 KO) i Radżaba Butajewa (12-0, 9 KO). Stawką pojedynku będzie pas, który jeszcze niedawno posiadał Manny Pacquiao - WBA w wersji World. Filipińczyk jest dziś pełnoprawnym mistrzem, a walka Besputin vs Butajew powinna wyłonić poważnego pretendenta. Besputin to obecnie numer jeden rankingu, Butajew jest szósty.

POLONIJNA ARMIA KOWNACKIEGO GOTOWA DO BOJU

Najlepszy obecnie polski bokser wagi ciężkiej, Adam Kownacki (19-0, 15 KO) w najbliższą sobotę zmierzy się na Brooklynie z Chrisem Arreolą (38-5-1, 33 KO). Faworyzowany Polak jak zwykle twardo stąpa po ziemi i nie zamierza lekceważyć rywala. Cieszy się natomiast, że polonijni kibice znów tłumnie pojawią się w Barclays Center.