PORTER O PLANIE NA WRZEŚNIOWĄ WALKĘ ZE SPENCE'EM JUNIOREM

Redakcja, Bad Left Hook

2019-07-31

Mistrz świata WBC wagi półśredniej, Shawn Porter (30-2-1, 17 KO) zmierzy się 28 września w Los Angeles z mistrzem IBF, Errolem Spence'em Juniorem (25-0, 21 KO). Plan Portera na walkę z faworyzowanym rywalem nie jest jeszcze całkowicie gotowy, ale poznaliśmy jego zarysy.

THURMAN O TAKTYCE PORTERA W WALCE ZE SPENCE'EM JUNIOREM >>>

- Słyszałem o formie Spence'a i przekonałem się o niej na własne oczy. Zobaczyłem go ostatnio w restauracji i powiedziałem mu, żeby jadł teraz tylko zupy i sałatki. To było tuż przed ogłoszeniem walki, więc pewnie jadł ostatni posiłek przed przejściem na dietę startową - powiedział Porter.

- Czy Spence wyglądał na dużego gościa? Nie sprawdzałem jego rozmiarów (śmiech). Jego kuzyn mnie zaczepiał, pytał, dlaczego wypinam pierś, kiedy przechodzę koło Spence'a. Dziwna atmosfera tam panowała - dodał ''Showtime''.

- Ważna częścią mojej strategii będzie wyczucie tego, co zamierza zrobić mój przeciwnik. Myślę, że Spence będzie się starał utrzymać mnie w dystansie. Ważne będzie dla mnie skracanie dystansu i atakowanie korpusu od początku walki. Możliwe, że Spence będzie też próbował się bić (...) Nie mamy jeszcze potwierdzonego w całości planu taktycznego, ale chcę połączyć różne elementy mojego boksu podczas tego występu i zdominować walkę. Właśnie to mam na myśli, dominację - kontynuował Shawn.

- (...) W niektórych momentach zobaczycie mnie mocno pracującego na nogach, a w innych będę się starał walczyć bardziej siłowo i aktywnie. To Spence będzie się musiał do mnie dostosować (...) To nie będzie wyrównana walka - podsumowuje temat czempion, który w swoim ostatnim, marcowym występie wygrał z Yordenisem Ugasem niejednogłośną, budzącą kontrowersje decyzją sędziów.