PORTER O PLANIE NA WRZEŚNIOWĄ WALKĘ ZE SPENCE'EM JUNIOREM

Mistrz świata WBC wagi półśredniej, Shawn Porter (30-2-1, 17 KO) zmierzy się 28 września w Los Angeles z mistrzem IBF, Errolem Spence'em Juniorem (25-0, 21 KO). Plan Portera na walkę z faworyzowanym rywalem nie jest jeszcze całkowicie gotowy, ale poznaliśmy jego zarysy.

THURMAN O TAKTYCE PORTERA W WALCE ZE SPENCE'EM JUNIOREM >>>

- Słyszałem o formie Spence'a i przekonałem się o niej na własne oczy. Zobaczyłem go ostatnio w restauracji i powiedziałem mu, żeby jadł teraz tylko zupy i sałatki. To było tuż przed ogłoszeniem walki, więc pewnie jadł ostatni posiłek przed przejściem na dietę startową - powiedział Porter.

- Czy Spence wyglądał na dużego gościa? Nie sprawdzałem jego rozmiarów (śmiech). Jego kuzyn mnie zaczepiał, pytał, dlaczego wypinam pierś, kiedy przechodzę koło Spence'a. Dziwna atmosfera tam panowała - dodał ''Showtime''.

- Ważna częścią mojej strategii będzie wyczucie tego, co zamierza zrobić mój przeciwnik. Myślę, że Spence będzie się starał utrzymać mnie w dystansie. Ważne będzie dla mnie skracanie dystansu i atakowanie korpusu od początku walki. Możliwe, że Spence będzie też próbował się bić (...) Nie mamy jeszcze potwierdzonego w całości planu taktycznego, ale chcę połączyć różne elementy mojego boksu podczas tego występu i zdominować walkę. Właśnie to mam na myśli, dominację - kontynuował Shawn.

- (...) W niektórych momentach zobaczycie mnie mocno pracującego na nogach, a w innych będę się starał walczyć bardziej siłowo i aktywnie. To Spence będzie się musiał do mnie dostosować (...) To nie będzie wyrównana walka - podsumowuje temat czempion, który w swoim ostatnim, marcowym występie wygrał z Yordenisem Ugasem niejednogłośną, budzącą kontrowersje decyzją sędziów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 31-07-2019 20:46:14 
Wszystko fajnie mówi o agresji o skracaniu dystansu a później bedzie pewnie takie gówno jak z Ugasem. Z Ugasem chyba remis byłby najbardziej sprawiedliwy ani jeden ani drugi nie chcieli nic robić. Spence tak nie boksuje moim zdaniem łatwo pokona biernego Portera.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-08-2019 10:10:59 
Porter to dzik, ale Spence jr. go nie dopuści za blisko do siebie. Niemniej nie spodziewam się czasówki, tylko wyraźnej wygranej Errola na pkt..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.