Archiwum wiadomości z dnia: 2019-07-14

 


SHAKUR STEVENSON POROZBIJAŁ GUEVARĘ

Bardzo efektownie wypadł debiut Shakura Stevensona (12-0, 7 KO) w roli głównego bohatera gali. Wicemistrz olimpijski z Rio, obchodzący dopiero co 22. urodziny Amerykanin nie zawiódł swoich kibiców z Newark i efektownie rozprawił się z Alberto Guevarą (27-5, 12 KO).


ANDRE WARD SCEPTYCZNY WOBEC ANTHONY'EGO YARDE

Trener obowiązkowego pretendenta do pasa WBO wagi półciężkiej Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO), Tunde Ajayi stwierdził niedawno, że jego podopieczny dysponuje większymi umiejętnościami niż jeden z najlepszych zawodników XXI wieku - Andre Ward. Teraz Amerykanin zabrał głos na temat walki Brytyjczyka z mistrzem świata WBO Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO), która czeka nas 24 sierpnia w Czelabińsku.DUBOIS ZNOKAUTOWAŁ GORMANA!

Pojedynek dwóch niepokonanych prospektów o mistrzowskich aspiracjach zakończył się efektownym nokautem w piątej rundzie. Kreowany przez wielu na kolejnego Anthony'ego Joshuę 'DDD' Daniel Dubois (12-0, 11 KO) zdominował i wykończył Nathana Gormana (16-1, 11 KO), zdobywając pas mistrza Wielkiej Brytanii w wadze ciężkiej.


VITO MIELNICKI: CIĘŻKI NOKAUT W DEBIUCIE NASTOLATKA (WIDEO)

Furorę robi wczorajszy debiut 17-latka Vito Mielnickiego (1-0, 1 KO), najmłodszego boksera zawodowego w historii New Jersey. Chłopak jest ciekawy i przyciąga już w swoim mieście wielu kibiców. Vito był świetnie zapowiadającym się amatorem (bilans 147-22, mistrz USA juniorów z 2017 roku, członek kadry) i trenował przez lata obok m.in. Shakura Stevensona. Rozczarowany sędziowaniem w boksie olimpijskim przeszedł jednak na zawodowstwo.JOYCE WYPUNKTOWAŁ JENNINGSA PO NACIĄGANYM WERDYKCIE

Srebrny medalista ostatnich igrzysk olimpijskich Joe Joyce (10-0, 9 KO) zaliczył najbardziej poważny test w dotychczasowej zawodowej karierze, ale jego dzisiejszy występ wypadł zdecydowanie poniżej oczekiwań. Po dwunastu zaciętych rundach 'Juggernaut' pokonał jednogłośnie na punkty Bryanta Jenningsa (24-4, 14 KO), ale nie zachwycił nikogo i potwierdził tylko, że nie zapowiada się na kolejnego mistrza świata królewskiej kategorii.
FOTORELACJA: CZARNE DIAMENTY

Zanim zabrzmi gong największych imprez na świecie, młodzi adepci uzyskują szlif na mniejszych turniejach. Dobrym przykładem 'Czarne Diamenty', które nieprzerwanie od 1972 roku goszczą ekipy z całej europy, gdzie zaczynało wielu znamienitych pięściarzy. Zapraszamy do bogatej fotorelacji z tegorocznej edycji.