ANDRE WARD SCEPTYCZNY WOBEC ANTHONY'EGO YARDE

Redakcja, Starsport

2019-07-14

Trener obowiązkowego pretendenta do pasa WBO wagi półciężkiej Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO), Tunde Ajayi stwierdził niedawno, że jego podopieczny dysponuje większymi umiejętnościami niż jeden z najlepszych zawodników XXI wieku - Andre Ward. Teraz Amerykanin zabrał głos na temat walki Brytyjczyka z mistrzem świata WBO Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO), która czeka nas 24 sierpnia w Czelabińsku.

''YARDE MA WIĘKSZE UMIEJĘTNOŚCI NIŻ WARD'' >>>

- Nie powiedziałbym, że jest za wcześnie na taką walkę. Z punktu widzenia wieku i fizyczności, Yarde jest gotowy. Ale on po prostu nie walczył z odpowiednimi rywalami, to jest problem. Nie możesz zrobić przeskoku z poziomu C na poziom A. Tylko jednostki są w stanie to zrobić. Floyd Mayweather, Muhammad Ali. Tego typu goście. Nie wiem, czy Yarde należy do tej grupy. Po prostu nie widziałem wystarczająco wiele - powiedział Ward.

KOWALIOW vs YARDE 24 SIERPNIA >>>

- Mogę powiedzieć o kimś, że ma potencjał, ale zaraz dodam: chciałbym zobaczyć go w walce z mocnym zawodnikiem. To jedyna droga, by dowiedzieć się, czy stawiamy na właściwego człowieka. Tymczasem ludzie Yarde robią gigantyczny przeskok, a całe to ich gadanie o tym, że Yarde nie potrzebuje sparingów... Życzę powodzenia z takim podejściem - dodał ''Syn Boga'', który zakończył karierę u szczytu chwały w 2017 roku.