Archiwum wiadomości z dnia: 2017-10-20

 

MINĘŁO 17 LAT OD SKANDALICZNEJ WALKI GOŁOTY Z TYSONEM

17 lat temu, 20 października 2000 roku w Auburn Hills na przedmieściach Detroit doszło do wydarzeń zwracających uwagę bokserskiego świata na dwóch pięściarzy, w których karierach nie brakowało dramatycznych i kontrowersyjnych momentów. Wystarczy wymienić nazwiska głównych bohaterów, aby zrozumieć dlaczego ich spotkanie w ringu elektryzowało wówczas miliony ludzi - byli to Mike Tyson i Andrzej Gołota.

WIDEO: PÓŁFINAŁ MMP 2017 - WIŚNIEWSKI vs KNYBA (+91kg)

Damian Wiśniewski (KB Zagłębie Konin) nie miał dotąd za dużo wspólnego z boksem, choć sporty uderzane nie są dla niego nowością. Mimo wszystko to odkrycie Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Pięściarz wagi super ciężkiej w Koninie stoczył dotąd trzy walki i każdą wygrał już w pierwszej rundzie. W półfinale szybko odprawił Damiana Knybę.


WIDEO: PÓŁFINAŁ MMP 2017 - SZWEDOWICZ vs KASPRZAK (-81kg)

Kiedy mówimy o polskiej wadze półciężkiej niemal z urzędu w roli faworyta stawiamy Arkadiusza Szwedowicza (BKS Skorpion Szczecin). Pięściarz ze Szczecina awansował do finału MMP, jednak Jakub Kasprzak napsuł mu sporo krwi, ulegając stosunkiem głosów 2:3. Są i tacy, którzy widzieli przewagę zawodnika z Poznania. Obejrzyjcie i sami oceńcie.