GABRIEL ROSADO ZASTOPOWAŁ GLENA TAPIĘ

Gabriel Rosado (24-11, 14 KO) przerwał serię dwóch porażek, pokonując na gali w Las Vegas Glena Tapię (23-5, 15 KO). Pojedynek zakończył się w szóstej rundzie.

Obaj bardzo potrzebowali zwycięstwa. Tapia miał jeszcze gorszą serię niż jego rywal - przegrał trzy ostatnie pojedynki, w tym dwa przed czasem.

Na początku starcia z Rosado 27-latek jeszcze się jakoś trzymał, ale od trzeciej rundy dominował już jego starszy rodak, który w szóstej powalił przeciwnika na matę. Tapia się podniósł, ale po kolejnych ciosach 31-letniego Rosado sędzia ringowy Robert Byrd przerwał walkę.

Rosado, który w przeszłości dwukrotnie bez powodzenia podchodził do walk o mistrzostwo wagi średniej - przegrał z Giennadijem Gołowkinem i Peterem Quillinem - powiedział po wszystkim, że chce teraz boksować z Saulem Alvarezem, Danielem Jacobsem lub Davidem Lemieux, z którym przegrał przez techniczny nokaut w 2014 roku. - Chcę udowodnić, że nadal mam coś do zaoferowania - oznajmił.