SCHAEFER: W KOLEJNYM SEZONIE WBSS BĘDĄ NIŻSZE WAGI

Redakcja, ESPN Deportes

2017-10-20

Richard Schaefer, jeden z promotorów stojących za turniejem World Boxing Super Series, zapowiedział, że kolejna edycja będzie się koncentrować na rywalizacji w niższych kategoriach wagowych.

W inauguracyjnym sezonie walki w WBSS toczą się w dywizjach super średniej i junior ciężkiej. Sezon następny obejmie być może kategorię kogucią, super kogucią lub piórkową.

- WBSS to fantastyczny turniej, wywarł bardzo pozytywny wpływ na świat boksu. Szczególnie historyczna jest rywalizacja w wadze junior ciężkiej, w której uczestniczą wszyscy czterej mistrzowie świata. To bez wątpienia największy turniej w historii boksu - mówi Schaefer.

- [W przyszłym sezonie] będziemy chcieli zrobić turniej w niższych dywizjach, od 118 do 126 funtów. Jestem pewien, że będzie w nim uczestniczyć wielu Meksykanów i innych latynoskich pięściarzy - dodaje.

We wspomnianych limitach wagowych występują m.in. Guillermo Rigondeaux, Carl Frampton, Leo Santa Cruz, Abner Mares czy Gary Russell Jr.

W trwającym turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej rywalizuje jeden Polak, Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO), który w nocy z soboty na niedzielę zaboksuje w Newark w ćwierćfinale z mistrzem IBF Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). Zwycięzca tej potyczki zmierzy się w kolejnej rundzie z Yunierem Dorticosem.