Archiwum wiadomości z dnia: 2017-06-21

 

PBN7: UDERZENIE SIÓDME - GŁOWACKI vs ALTUNKAYA

Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) powraca do gdańskiej Ergo Areny, czyli miejsca, w którym stracił pas mistrza świata federacji WBO wagi junior ciężkiej w walce z Aleksandrem Usykiem. Polski pięściarz nadal mierzy wysoko i czeka na walki mistrzowskie, dlatego podczas PBN 7 zmierzy się z niepokonanym Hiznim Altunkayą (29-0, 17 KO). Reprezentant Turcji liczy jednak na sensacyjne rozstrzygnięcie.
WIDEO: ROY KORVING vs NIKOLOZ BEGADZE (-91kg)

Nikoloz Begadze (-91kg) z Gruzji półtora roku temu zabłysnął na polskiej ziemi, gdy w Kołobrzegu stanął na najwyższym podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze ciężkiej. Na rozgrywanych w Charkowie ME w gronie seniorów wygrał pierwszą walkę, lecz w 1/8 przegrał z mocnym Holendrem Royem Korvingem. Jeszcze trochę pracy przed nim jak widać.


HISTORIA POLSAT BOXING NIGHT - ADAMEK I MASTERNAK (WIDEO)

Obaj wystąpili na pierwszej, historycznej gali z cyklu Polsat Boxing Night i obaj odnieśli wielkie zwycięstwa przed czasem, zgodnie w piątej rundzie - nad Gołotą oraz Janikiem. Teraz wracają na PBN 7. Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) i Mateusz Masternak (38-4, 26 KO). Historia więc zatacza koło. Już w sobotę będą głównymi bohaterami gali w gdańskiej Ergo Arenie. Oto nasza pocztówka z historii - 'Góral' 2009 i 'Master' 2017 na tym samym worku...MATEUSZ POLSKI Z MEDALEM MISTRZOSTW EUROPY!

Znakomicie spisał się Mateusz Polski (-64kg) podczas dzisiejszej serii południowej. Nasz reprezentant po wolnym losie w eliminacjach i wygranej w 1/8 nad Niemcem, przed momentem pokonał wyraźnie faworyzowanego Lorenzo Sotomayora i awansował do strefy medalowej Mistrzostw Europy w boksie!