TONY BELLEW CHĘTNY NA STARCIE Z ANDRE WARDEM

Redakcja, Sky Sports

2017-06-21

Andre Ward (32-0, 16 KO) tak bardzo się rozhulał, że wymienia nawet nazwisko Anthony'ego Joshuy. Póki co w wadze ciężkiej chętnie powitałby go Tony Bellew (29-2-1, 19 KO).

Amerykanin to obecnie lider kategorii półciężkiej i mistrz organizacji WBA/WBO/IBF. Z kolei Anglik należał do czołówki limitu 79,4 kg, potem sięgnął po tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej, a gdy pokonał Davida Haye'a, z miejsca stał się również liczącą się postacią wagi ciężkiej.

Ward nie wyklucza również startu w dywizji junior ciężkiej. To mogłoby być naturalne przejście i test przed ewentualną wycieczką do krainy olbrzymów.

- Mam dla tego faceta wiele szacunku, ale jeśli tylko będzie miał ochotę na taką walkę, jestem tu i czekam. Ward jest znakomity w tym co robi i jak boksuje, ale ja nie jestem zawodnikiem wagi półciężkiej, tylko bardzo dużym pięściarzem kategorii junior ciężkiej. A w dodatku udowodniłem dopiero co, iż potrafię wymieniać ciosy i zwyciężyć z jednym z najmocniej bijących bokserów wagi ciężkiej. Nie miałbym więc większych problemów z podjęciem się takiej walki. Czułbym się pewny swego i swojej wygranej w takim pojedynku - mówi Bellew.