Archiwum wiadomości z dnia: 2016-10-01

 PARKER STŁAMSIŁ DIMITRENKĘ

W walce wieczoru na gali w Vodafone Events Centre w Manukau City obowiązkowy pretendent do tytułu mistrza świata IBF wagi ciężkiej Joseph Parker (21-0, 18 KO) bez trudu odprawił bojaźliwego Aleksandra Dimitrenkę (38-3, 24 KO).


ARTUR SZPILKA SIĘ WAHA - ZEJDZIE DO CRUISER?

Kilka lat temu Darek Jaroń z Interii pisał większy artykuł o fenomenie niepokonanego jeszcze wtedy Artura Szpilki (20-2, 15 KO). Wypowiedziało się kilka osób, w tym również ja. Określiłem go wtedy jako bardzo dużego zawodnika kategorii cruiser, który spokojnie może sięgnąć po tytuł mistrza świata w limicie 90,7 kilograma, ale w krainie olbrzymów nie zajdzie na sam szczyt, ponieważ zabraknie mu warunków fizycznych. Kilka lat później, gdy uznałem już Artura za "ciężkiego", ten zastanawia się nad zejściem w dół.
CLEVERLY MISTRZEM ŚWIATA WBA - BRAHMER SIĘ PODDAŁ

Nathan Cleverly (30-3, 16 KO) zapewniał, że dojrzał boksersko i zrobi wszystko, by wrócić na tron mistrza świata wagi półciężkiej. Dotrzymał słowa dziś wieczorem na gali w Neubrandenburgu, gdzie pokonał lokalnego faworyta Jurgena Brahmera (48-3, 35 KO), który poddał się po sześciu rundach z powodu kontuzji prawej ręki.