Archiwum wiadomości z dnia: 2016-09-20

 

OSZUSTWO TO NIE KONTROWERSJA - BLOGUJE JAROSŁAW KOŁKOWSKI

Oficjalny wynik rozegranego w Rio de Janeiro finału turnieju olimpijskiego w wadze ciężkiej (d 91kg) pomiędzy Jewgienijem Tiszczenko (RUS) i Wasilijem Lewitem (KAZ) został uznany za skandal przez niemal wszystkie zagraniczne i polskie media, relacjonujące to wydarzenie. Podobnie było w przypadku werdyktu dającego zwycięstwo Władymirowi Nikitinowi (RUS) w ćwierćfinałowej walce z Michaelem Conlanem (IRL) w dywizji koguciej (d 56kg), mimo że tutaj przewaga przegranego nie była aż tak przygniatająca jak we wspomnianej konfrontacji ciężkich. Reakcja komentatorów z całego świata, w tym z Polski, była oczywiście słuszna. Nikt przecież nie zaprzeczy, że takie przypadki trzeba piętnować.
NAJDROŻSZE PIĘŚCI ŚWIATA - FRAGMENT BIOGRAFII I KOD RABATOWY

28 września do księgarni w całej Polsce trafi książka Trisa Dixona Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata. Biografia najlepszego pięściarza naszej ery ukaże się nakładem Wydawnictwa SQN, a jednym z jej patronów medialnych został nasz portal - BOKSER.ORG. Publikujemy pierwszy fragment książki wraz z informacją o zniżce w przedsprzedaży. Zapraszamy do lektury!


SMITH NADAL STAWIA NA GOŁOWKINA W WALCE Z CANELO

Dotkliwa porażka przed czasem z Saulem Alvarezem (48-1-1, 34 KO) nie zmieniła zdania Liama Smitha (23-1-1, 13 KO). Tak samo jak przed tym pojedynkiem, Anglik twierdzi, że Meksykanin nie zdoła pokonać Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO), jeśli najbardziej wyczekiwana walka w świecie boksu dojdzie w końcu do skutku.
TRENER USYKA: GŁOWACKI TO NIE TEN POZIOM, USYK GOTOWY NA 20 RUND

- On po prostu zrobił wszystko to, nad czym pracowaliśmy podczas przygotowań. Nawet na moment nie stracił kontroli nad walką - mówi zadowolony James Ali Bashir, który stał w sobotę w narożniku Aleksandra Usyka (10-0, 9 KO), gdy ten wypunktował Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO), odbierając mu tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej.