W RIO POKAZAŁ ŚRODKOWY PALEC. TERAZ CONLAN ZABOKSUJE U ARUMA

Michael Conlan, irlandzki pięściarz, który podczas turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro pokazał środkowy palec sędziom punktowym, zgodnie z zapowiedziami postanowił przejść na zawodowstwo. 24-latek z Belfastu związał się kontraktem z amerykańską grupą Top Rank.

Podczas ostatnich igrzysk Conlan - brązowy medalista z Londynu, a także mistrz świata z 2015 roku - rywalizował w wadze koguciej. Był jednym z faworytów do złota, ale w ćwierćfinale uległ 0:3 Rosjaninowi Władimirowi Nikitinowi. Wzburzony tą decyzją, zaraz po jej ogłoszeniu zadbał o to, by sędziowie wiedzieli, co o nich myśli. Potem zarzucał korupcję Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Boksu (AIBA) i mówił, że nigdy więcej nie wystąpi na amatorskim ringu.

Po podpisaniu kontraktu Conlan zrobił sobie zdjęcie z Bobem Arumem, 84-letnim szefem Top Rank. Arum napisał pod fotografią, że czasy amatorskie dobiegły końca. Na zdjęciu i on, i Conlan pokazują w stronę aparatu środkowy palec.

Top Rank wielokrotnie w przeszłości inwestowała w talenty z ringów amatorskich - podpisywała kontrakty z takimi sławami, jak Oscar De La Hoya czy Floyd Mayweather Jr, a ostatnio m.in. z Wasylem Łomaczenką i Felixem Verdejo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ajapatyka
Data: 20-09-2016 11:30:15 
Szkoda chlopaka, bo wygral gladko. Ale to rosja tego nie ogarniesz, a sedziow i tak nie zawiesza. Arum to tez zly wybor, moze miec ciezko. Czekam na pierwsza walke, bede sledzil chlopaka.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 20-09-2016 11:47:45 
Dobry jest, ma szanse sie wybic. Jednak przed korupcja ukladami nie ucieknie. Czy to w amatorskim boksie czy w zawodowym- wszedzie sa wałki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.