Archiwum wiadomości z dnia: 2016-07-17

 


FLANAGAN GŁADKO WYPUNKTOWAŁ MZONKE'A FANĘ

Terry Flanagan (31-0, 12 KO) nie miał żadnych problemów, by ze spokojem rozprawić się z Mzonke'a Faną (38-10, 16 KO) dzisiejszego wioczoru podczas gali Franka Warrena w Cardiff. Po dwunastu jednostronnych rundach sędziowie jednogłośną decyzją (3x 120-106) wskazali jako zwycięzce Flanagana, który obronił przy tym tytuł mistrza świata federacji WBO wagi lekkiej.
RZECZYWISTOŚĆ: DE CAROLIS, NA PAPIERZE: REMIS

Papier przyjmie wszystko. W walce wieczoru zakończonej przed kilkunastoma minutami gali Sauerland Event w Berlinie Giovanni De Carolis (24-5-1, 12 KO) zmierzył się w obronie tytułu WBA wagi super średniej z gospodarzem Tyronem Zeuge (18-0-1, 10 KO). Włoch był aktywniejszy, był stroną przeważającą, zachował więcej sił na ostatnie rundy, ale na po dwunastu rundach sędziowie orzekli remis (114-114, 114-114, 114-115).
WIDEO: DIAZ WYPUNKTOWAŁ VASQUEZA

Niepokonany dotąd Sammy Vasquez (21-1, 15 KO) miał być nową siłą wagi półśredniej. Za walkę z Felixem Diazem (18-1, 8 KO) dostał blisko ćwierć miliona dolarów, ale w konfrontacji z mistrzem olimpijskim sprzed ośmiu lat okazał się nieznacznie słabszy. Agresywny Dominikańczyk pokonał go na punkty - 95:94, 95:94 i 96:93. Leworęczny Amerykanin w ostatniej odsłonie dostał ostrzeżenie za celowe wypluwanie ochraniacza na zęby. Gdyby nie to, na kartach widniałby remis. A tak Diaz powrócił do gry po zdaniem wielu niesłusznej porażce z Lamontem Petersonem dziewięć miesięcy temu. Poniżej skrót walki.


MAŁE PIĘŚCI: BOKS A LA JĘDRZEJCZYK (ZAPOWIEDŹ I KONKURS)

Nawet najbardziej konserwatywni kibice boksu powinni wreszcie otworzyć oczy i zrozumieć, jak złożonym i fascynującym sportem jest MMA. Rewanżowa walka Joanny Jędrzejczyk z Claudią Gadelhą była pokazem siły UFC i ucztą dla każdego miłośnika poetyckiej przemocy. Charyzmatyczna strikerka z Olsztyna zmienia sztuki walki w spektakularnym stylu, budząc olbrzymie emocje. Kobieca rewolucja staje się faktem.

WILDER-ARREOLA: MISTRZ W SZPITALU - LICZBY WALKI

- To nie zabawa. Teraz chciałbym się spotkać z Furym bądź Joshuą, pytanie tylko czy oni chcą mieć ze mną do czynienia? - stwierdził Deontay Wilder (37-0, 36 KO) po czwartej skutecznej obronie tytułu mistrza świata federacji WBC. Chris Arreola (36-5-1, 31 KO) walczył dzielnie, ale nie miał większych szans.WILDER ZASTOPOWAŁ ARREOLĘ!

Efektownie w swojej czwartej obronie tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC Deontay Wilder (37-0, 36 KO) rozprawił się z nieustępliwym Chrisem Arreolą (36-5-1, 31 KO). A wszystko na oczach swoich ukochanych kibiców z Alabamy.